Díky internetu si i pojištění sjednáte z domu

ergo
ergo

Internet je mocným čarodějem, který ulehčil život miliardám lidí po celém světě. Mnozí z nás díky němu podnikají, objednávají vánoční dárky nebo třeba komunikují s přáteli skrze sociální sítě. Přítomnost virtuální sítě samozřejmě vnímají i jednotlivé společnosti, které občanům poskytují služby. Díky tomu si dnes můžete z pohodlí domova sjednat v podstatě jakékoli pojištění. V tomto článku se dozvíte, jak proces probíhá.

Stačí pár kliknutí a máte všechny informace pohromadě

Ke sjednání pojištění online vám v zásadě stačí pouze tři věci:

  • kvalitní připojení k internetu
  • přístroj, pomocí něhož webové stránky vyhledáte
  • pár minut volného času

Pro lepší představitelnost uveďme konkrétní příklad. Finanční produkt, bez kterého se dnes jednoznačně neobejdete, pokud žijete ve vlastní domácnosti, je pojištění majetku a odpovědnosti. Ne nadarmo se mu přezdívá „bezpečný domov“. Před požárem, povodněmi, zkratem elektromotorů, úderem blesku, vandalismem nebo výbuchem vás sice neochrání, nicméně pomůže s následným hrazením škod, které se mohou vyšplhat do milionů. A jestli nejste úspěšným, mezinárodním podnikatelem, určitě takovou částku nenosíte běžně po kapsách.

ergo

Prvním krokem je zadání údajů a následné získání odhadu

Pojištění domácnosti sice pracuje na bázi univerzálního modelu, jeho výsledky se ovšem liší člověka od člověka. Konečná suma totiž závisí na výměře, typu domácnosti nebo vašich osobních údajích. Chcete znát dopředu své aktuální možnosti? Kalkulačka majetkového pojištění vám poskytne nezávazný výpočet pojistné částky i výše splátek. Vy se tímto aktem samozřejmě nezavazujete k podepsání smlouvy. Sami se můžete rozhodnout, zda-li vám nabídka přijde výhodná či nikoliv. Pokud s ní ovšem budete souhlasit, stačí pár další pohybů myší a máte vyhráno. Není potřeba navštívit kamennou pobočku ani přistoupit na jinou formu obchodní schůzky. No není to úžasně jednoduché?

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 107 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání