Džínovina je opět v módě. S ní přichází i další retro kousky

Džínovina je v módě
Džínovina je v módě

Pokud milujete jednoduchost, letos asi nepochodíte. Móda se totiž rozhodla zviditelnit hlavně extravagantní kousky, které má odvahu nosit jenom málokdo. Kromě ostnů, jež vycházejí z pásků, z bot a kabelek, se opět dostaly do módy kousky z minulosti – konkrétně ze sedmdesátých, osmdesátých let. Dalo by se říct, že jestliže nebudete vědět, co na sebe, můžete se inspirovat legendárními muzikálovými snímky Horečka sobotní noci nebo Pomáda, protože právě v těchto filmech se nosí vše, co se nosí i letos.

Opět to letos bude hlavně o džínovině. Kromě ní však do módy zavítají i jiné retro kousky všech barev. Než přejdeme ke konkrétním kouskům, je třeba zmínit, že vyhrajete zejména s barvami. Neutralita není letos v módě, proto všechny šedé, černé nebo hnědé kousky by se měly z šatníku odstranit.

Jakým džínovým kouskům dát přednost?

Jak jsme zmínili, letos to bude hlavně o džínovině, která si své publikum získala už vloni. Už během loňského roku jsme se mohli setkat s džínovými bundami či slip-ony, které jsme si zamilovali na první pohled. Kromě zmiňovaných kousků se nebojte ani lacláčů či lacláčových šat, jež budou i letos hodně stylové. Nezapomeňte ani na kšiltovky vyrobené z džínoviny.

Jaké retro kousky přichází opět do módy?

A jak jsme také výše uvedli, i jiné retro kousky se dostávají do módy. Nejen, že letos bude vše o barvách, ale taky o kožených výrobcích. Kromě klasických kožených bund si zamilujete i kožené ledvinky, jež byly dříve oblíbené i nenáviděné. Opět jsou v módě kožené, masivní pásky, které jsou součástí snad každého outfitu.

Nezapomínejte ani na široké gumičky, které jsme mohli vidět v muzikálovém hitu Pomáda, nebo na odhalená ramena, která jsme si zamilovali už vloni. Stejně tak budou populární rozšiřující se sukně nebo lesklé věci, a to konkrétně polobotky ve zlatavém či stříbrném odstínu nebo kabáty ve stejných barvách.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.