Jahody jsou oblíbené ovoce, ale víte, co se v nich skrývá?

Jahody a co se v nich skrývá
Jahody a co se v nich skrývá

Na své zahradě pěstujeme ledacos, nejčastěji však jahody, které milují nejen děti, ale samozřejmě i dospělí. V současné době jsou jahody čím dál více pěstované, ovšem málokterý pěstitel ví, co se v nich vlastně skrývá. Jahody jsou totiž ovoce, které nejen, že dobře chutná, a nejen, že dobře vypadá, ale taky je velice zdravé. Kromě toho má v sobě látky, které například bělí zuby nebo pomáhají s jinými viditelnými problémy.

Věděli jste, že jahody mají bělící efekt?

Každý z nás touží po perfektně bílých zubech, bohužel málokdo své bílé zuby zachová. Většinou podstupujeme různé bělící procedury, které nejsou ani levné, ani dlouhotrvající. Nevydrží zejména těm, kteří kouří nebo kteří často pijí červené víno.

Příště, až budete chtít své zuby vybělit, nesázejte na drahé bělící procedury, ale raději to zkuste s jahodami. Jedná se o ovoce, které v sobě ukrývá bělící efekt, který ocení skutečně každý. Stačí, když si jahody rozmačkáte s práškem do pečiva a pomocí kartáčku směs nanesete na zuby.

Jahody jako zdroj vitaminu C

Jahody jsou samozřejmě velice zdravé, konkrétně jsou obrovskou zásobárnou vitaminu C. Je to jedna z nejlepších možností, jak dostat do těla potřebnou dávku tohoto vitaminu, který nám například posiluje imunitní systém. Vitamin C je taky velice důležitý v boji proti nachlazením či jiným nemocem.

Jahody spalují tuky

Málokdo ví, že jahody skvěle spalují tuky. Obsahují totiž antokyany, což jsou látky, které podporují spalování uloženého tuku. Navíc jako bonus napomáhají krevnímu oběhu v těle, díky čemuž automaticky dochází ke ztrátě hmotnosti.

Jahody podporují mozek

Mimochodem, jahody podporují mozek. Jelikož jsou naplněny fotochemikáliemi a jódem, omlazují funkci centrálního nervového systému. Dá se tedy říct, jahody jsou inteligentní potraviny. Není tedy důvod, proč je nezařadit na svůj jídelníček.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.