Lidé narození okolo roku 2000, tedy na přelomu milénia, se osamostatnili a opustili rodné hnízdo. V jakém stylu si zařizují své domovy, na čem šetří a co naopak v jejich domácnosti chybět rozhodně nesmí?
Za kvalitu zaplatíme, zbytečnosti nepotřebujeme
Mladá generace již vyrostla na internetu a než si něco pořídí, řeší dané zboží ve srovnávači a zjišťuje si potřebné informace. Tak se stává, že si uživatelé ložnice raději počkají na kvalitní matrace, než aby si koupili levný kus, který nevydrží mnoho let. Pružinová matrace sice může být cenově trochu výše, spaní je ale vydatné a nerušené. Z recenzí se dozvíte, že taštičkové, latexové i pěnové matrace se dnes dají sehnat ve vysoké kvalitě i v akci.
O co více dají mileniálové za matraci, tím méně vydají za nábytek. Frčí upcyklace a soběstačnost. Stačí proto zajít do místního obchodu s bazarovým nábytkem, nebo si svůj úlovek získat přímo na sociálních sítích jen za odvoz. Následuje vlastnoruční renovace a nový kabátek. Poté je skříň umístěna do prostoru, kde bude po několik dekád dobře sloužit. Proč si kupovat nový nábytek, když postačí již vytvořená a funkční věc?
Boho, hygge a minimalismus
Jestli si myslíte, že se u mileniálů dočkáte pochopení se zastaralými koberci plnými alergenů, jste na omylu. Minimalismus vládne světu a uklízí se rychle a účelně. Kdo by chtěl trávit soboty úklidem? Nikdo. Styl hygge, boho, nebo také skandinávský styl jsou snadné na sestavení i dekorace, zároveň v nich není prostor pro zbytečnou nostalgii. Ne, na nábytek už si sošky z dovolené skutečně nikdo nepokládá. Zdržuje to údržbu, ubírá světlo i energii celému prostoru.
Účelně zařízené bydlení má vše, co má mít. Kuchyňskou linku, nábytek, rostliny. Není zde ale nutnost stále prostor přecpávat vzpomínkami a upomínkovými předměty. Žije se současností, hledí se dopředu. Vzpomínky máme v krabicích.