Jaké budou trendy ve světě cestování v roce 2021?

Jaké budou trendy ve světě cestování v roce 2021?
Jaké budou trendy ve světě cestování v roce 2021?

Letošní letní dovolené jsme nemohli strávit u moře, jak si většina lidí přála. Nebo mohli – ale taková dovolená byla až příliš drahá. Navíc byla zahalená rouškou nebezpečí. Pokud jste se letos rozhodli zůstat doma, pravděpodobně už plánujete příští letní dovolenou, která už snad bude bezproblémová, a hlavně bez roušek. Mnohé cestovní agentury se už nechaly slyšet, jaké budou trendy ve světě cestování příští rok. Zalíbí se vám některá z destinací? 

Dánsko bude víc než atraktivní 

Podle mnoha cestovních agentur bude atraktivní Dánsko, konkrétně tedy Faerské ostrovy. Toto místo je plné ovcí (podle všeho se zde nachází víc ovcí než lidí). I proto se těmto ostrovům říká také ovčí ostrovy. Co však návštěvníka naprosto očaruje nebudou ovce, ale krásná skalnatá příroda, která se střídá s divokou zelení.  

Pro Faerské ostrovy je typická především bohatá rybářská kultura, dále také krásná pobřeží nebo dřevěné červené domky, které jsou nadmíru fotogenické.  

Si-an v Číně 

Máte rádi spíše starobylá místa? Pokud ano, pak vaše kroky budou směřovat na druhý bod našeho seznamu, a to do Číny. Konkrétně na Si-an, což je starobylé historické město, které se nachází na začátku (nebo na konci?) hedvábné stezky (ta je mimochodem jednou z nejkrásnějších tras na road trip).  

Starobylé město bylo dříve císařským a je staré více jak tři tisíce let. I když se vám může zdát, že je to místo plné mrakodrapů, mezi nimi najdete zakázané město, které je tím největším lákadlem. Kousek od Si-anu najdete terakotovou armádu.  

Celá krásná Kolumbie 

Mezi trendy příštího roku ve světě cestování se s úspěchem zařadila také Kolumbie. Cestovateli je často označována za perlu Jižní Ameriky a rozhodně je zde mnoho lákadel a atraktivních míst. Jelikož je těchto atraktivních míst tady tolik, cestovní agentury doporučují zamířit sem alespoň na dva týdny, aby se veškeré atrakce navštívili. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.