Jaké potraviny jíst, abyste efektivně hubli?

Jaké potraviny jíst, abyste efektivně hubli?
Jaké potraviny jíst, abyste efektivně hubli?

Sportem ku zdraví a ke krásné postavě. To se říká a to také platí. Jenže také platí to, že bez správného stravování nemůžete mít krásnou postavu, kterou byste se chlubili široko, daleko. Pokud chcete mít postavu jako nejznámější topmodelka, měli byste do svého dne zařadit nejen sport, ale také potraviny, které napomáhají k efektivnímu hubnutí.  

Jelikož jídelníček je přesně to, co vás dostane ke štíhlé figuře společně se sportem a pitným režimem, doplňte ho o několik pomocníků na hubnutí, kteří vám pomohou rychleji dosáhnout vámi stanoveného cíle.  

Kapusta 

Kapusta sice nepatří k nejoblíbenějším potravinám, ale je to paradoxně potravina, která pomůže s hubnutím. Tvrdí také mnozí specialisté a odborníci na zdravé stravování, které vědí, že právě kapusta nebo jiná zelená listová zelenina by měla tvořit základ každého jídelníčku. Kromě kapusty vám tak s hubnutím pomůže například špenát nebo takzvaná spirulina, která obsahuje mnoho alkalizujícího chlorofylu, jenž podporuje regeneraci buněk.  

Luštěniny 

Každý člověk ví, že pokud chce zhubnout, musí se v jeho jídelníčku nacházet dostatečné množství bílkovin. Ale pokud člověk nejí vajíčka a nechutná mu ani maso, co mu pomůže k jeho vysněné postavě? Jsou to luštěniny, které v sobě ukrývají také obrovské množství tělu potřebných a prospěšných bílkovin. Kromě toho obsahují dobře rozpustnou vlákninu a jsou zdrojem i sacharidů, kterých se člověk nemusí bát.  

Grapefruit 

S nadbytečnými kily je možné bojovat i s citrusy, konkrétně vám pomůže grapefruit, který je běžně k dostání v obchodech s potravinami. O grepech se již dlouho ví, že napomáhají hubnutí, dokonce to potvrzují i hollywoodské celebrity, jejichž diety jsou plné tohoto exotického ovoce. Grepy však nejen, že podporují hubnutí, ale také jsou skvělým zdrojem vitaminu C, jenž posiluje imunitní systém člověka. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.