Je vám přes 50? Co by vám nemělo chybět v šatníku?

Je vám přes 50? Co by vám nemělo chybět v šatníku?
Je vám přes 50? Co by vám nemělo chybět v šatníku?

Pokud už vám není dvacet, třicet ani čtyřicet, přemýšlíte nad tím, co byste si měli na sebe vlastně obléknout. Chcete se stále oblékat moderně, elegantně a stylově, ale aktuální módní trendy jsou doslova proti vám. Nosí se především krátká trička nebo minisukně, které si však ve vašem věku už nemůžete dovolit. Možná si říkáte, že na stylové oblékání jste už stará, ale to není pravda. I ženy po padesátce se mohou oblékat opravdu vkusně a stylově, jenom je třeba vědět, co nesmí v šatníku chybět.  

Jestliže budete mít ve svém šatníku věci, které jsou níže uvedené, hravě budete kombinovat outfity a mixovat styly. Nebojte se vyniknout i ve svém věku, pamatujte však na to, že když vynikat, tak s grácií a elegancí.  

Když sukně, tak modernější  

Mnohé ženy po padesátce mají tendenci sklánět se ke staromódním sukním, které v jejich věku nosily jejich maminky. To je však špatně. Sukně je samozřejmě možné nosit i po padesátce, ideálně delší ke kolenům. Při nakupování se však nebojte aktuálních hitů. Žádné tvídové sukně do půlky lýtek si do skříně nekupujte, raději upřednostněte pouzdrové sukně, které sluší ženám v každém věku. 

I mikiny jsou pro vás 

Milujete pohodlí, ale jste zastáncem toho názoru, že mikiny nejsou pro vás? Opět je to jen mýtus, který byste si měli vypudit z hlavy. Objemnější mikiny jsou trendem a nikde se nepíše, že je to trend jen pro mladé. Pokud jdete na procházku se psem nebo pokud se máte po práci sejít s přáteli, pohodlná mikina nebo fleecová bundička je skvělou volbou.  

Pohodlné legíny i pro ženy po padesátce 

Chcete se cítit především pohodlně, přesto chcete z outfitu vytvořit elegantní look? Vsaďte na pohodlné, neprůsvitné legíny, které pak hravě doplníte třeba o delší košili nebo halenku, kterou v pase sepnete páskem. Legíny jsou skvělým prvkem, se kterým si můžete hrát a vykouzlit tak řadu moderních outfitů. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.