Levně do Barcelony

Levně do Barcelony
Levně do Barcelony

Zasníte se, když se řekne Barcelona? Možná se většině z vás vybaví hlavně fotbal. Další možností je ale třeba i Gaudí nebo Desigual. Obdivuhodná perla Katalánska se mnohým, kteří ji už někdy navštívili, zdá jako dost drahé město. Ale i do Barcelony se nemusíte odjet finančně zruinovat. Určitě si ale musíte dopředu koupit letenky, nejlépe alespoň měsíc nebo i více předem. Cena je v tak celkově nižší a navíc to ještě výrazně zvyšuje vaše šance ulovit nějakou tu velmi výhodnou akci. Když budete hodně šikovní, ušetříte tisíce korun.

Ubytování mimo hotely

Na ubytování v hotelu úplně zapomeňte. Hledejte útočiště v čistém a pohodlném pokojíku, kde můžete bydlet mnohem levněji. Barcelona nabízí mnoho malých hostelů, kde je často snídaně v ceně. Navíc mají tato místa velmi specifickou domáckou atmosféru. Jestliže nemáte problém bydlet s více lidmi na pokoji, zaplatíte do patnácti eur za jednu noc. Zkusit to můžete i v řetězci Equity point. Jestliže na svém soukromí a pohodlí trváte, budete mít čisto a velmi bezpečno například v hostelu Norma. Je vždy lepší zavolat a raději nerezervovat jen online. Další možností je rezidence Erasmus.

Barcelona jako nádherné město

V Barceloně neodoláte vábení turistických průvodců a často navštěvovaných míst, ale určitě si nenechte ujít čtvrť Grácia, její kavárny a bary. Jde totiž o takový barcelonský Montmartre. Zavítejte taky do parků, doporučujeme na zastávce metra Arc de Triomphe, nevynechejte ani slavný Parc Güell. Až na tento jediný je do nich vstup zdarma a zážitek je úchvatný. Pokud nemusíte metrem, bude to mnohem lepší, je strašně drahé. Snažte se raději dobře naplánovat své pěší trasy a vezměte si tedy sebou hlavně velmi dobré a pohodlné boty. Zdejší ta architektura je něco úchvatného. Na více dní je asi nejpraktičtější pořídit si lístek T-10, na 10 jízd. O moc levněji vás to nevyjde, ale jste v klidu. Podle nás deset jízd akorát tak na pobyt stačí.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání