Zdravá strava jako základ kvalitního života

Zdravá strava
Zdravá strava

Zdravá strava nemusí být pouze základem všech možných druhů diet. Zdravá strava všeobecně patří k udržení vitality a pevného zdraví. Je třeba také cvičit, pohybovat se venku a k tomu i zdravě a pestře jíst. Zdravá výživa není jen být třeba vegetariánem a vždy chroupat jen zeleninový salát. Nejde jen cpát do sebe vitaminové doplňky stravy. Je třeba zdravě jíst v podobě pestré a vyvážené stravování. Můžete být totiž v pohodě díky jídlu. Současný rychlý způsob života nám často neumožňuje zdravě se stravovat a zamyslet se nad tím, co zrovna jíme. Velmi důležité je množství jídla, kvalita, jeho interval a klid při jeho konzumaci. Přijímání potravy má vliv na naše zdraví, vitalitu, energii, fyzickou kondici a psychickou pohodu.

V čem tkví kouzlo

Zaměřte se na půl kila zeleniny, pár kusů ovoce, luštěniny, obilniny, ořechy, semena a kvalitní za studena lisované oleje. Přidejte zakysané výrobky pro příznivé trávení a úpravu vaší střevní mikroflóry. Nezapomínejte bílkoviny jako ryby, libové maso, mléčné výrobky, vejce i tofu. Nesmí chybět ani kvalitní sacharidy, protože je stejně jako bílkoviny nutně potřebujeme pro tvorbu svalů. Sacharidy nám dodají energii na celý den. Jsou v ovoci, těstovinách a celozrnných výrobcích. Hlídejte i glykemický index, neboť čím vyšší hodnotu má tato potravina, tím dříve budete mít po jejím snězení hlad.

Knedlíky nebo zeleninu

Strava musí být vyvážená. Pokud budete obědvat sladké kynuté knedlíky a další den sladké tvarohové těstoviny, zdá se to podobné, ale výsledek je jiný. Knedlík vás sice rychle zasytí, ale mnohem rychleji vám také vytráví. Nízkotučné potraviny vynechte. Jsou sice tahákem na dietáře, ale z takového jogurtu nebudete mít žádný užitek pro tělo. Mnohem lepší je klasický jogurt. Zařaďte zelené potraviny, super potraviny, různé klíčky, sójové produkty mořské řasy a dbejte na rozmanitost. Pitný režim se základem neperlivé vody doplňte fresh juice a smoothee.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání