Mateřská není moc velká, ale i při ní lze ušetřit

Mateřská není moc velká, ale i při ní lze ušetřit
Mateřská není moc velká, ale i při ní lze ušetřit

Rozhodli jste se ušetřit, ale jste zrovna na mateřské? Nezoufejte, i maminky na mateřské mohou ušetřit, a to opravdu nemalé peníze. Mnohé maminky si říkají, že mateřská je i tak velmi malá, že na šetření tu není místo, ale kupodivu i ušetřit si z těch pár tisíc opravdu lze. I když je mateřská vypočítána tak, aby se pokryly jen základní potřeby dítěte a matky, stejně existují tipy, díky kterým vám v peněžence na konci měsíce něco zůstane.  

Obecně platí, že šetřit lze opravdu na všem. Můžete ušetřit na benzinu, můžete ušetřit i na jídle. A nyní se ukazuje, že lze ušetřit i na mateřské dovolené, kdy maminky dostávají pár tisíc korun měsíčně. Samozřejmě je logické, že s dítětem si nejde vždy přivydělat, ale šetření zvládat lze. Navíc to nikdy nikoho nezabilo.  

Zjistěte si, co na co přispívá vaše pojišťovna 

Už jste si v minulosti zjišťovali, na co všechno přispívá vaše pojišťovna? Každá pojišťovna má své programy, v rámci kterých poskytuje na určité aktivity nebo nákupy slevové kódy nebo nějaké procentuální slevy. Na něco dokonce přispívá finanční částkou. Zjistěte si, jaké programy jsou typické pro vaši pojišťovnu a rozhodně využijte všech výhod, které vám pojišťovna nabízí.  

Silikonové lahvičky proti plýtvání 

Jakou lahvičku má vaše dítě? Pokud chcete zamezit plýtvání, tím tedy i rapidně ušetřit, pořiďte dítěti takzvanou silikonovou lahvičku. Není to nic nového na trhu, není to ani nic extrémně drahého, ale výhodou silikonových lahviček je zejména to, že se jejich obsah dá vymáčknout. Můžete ji tak používat třeba místa drahých kapsiček, připravíte do ní jen oblíbenou kašičku vašeho dítěte. Můžete ji používat pravidelně, což vede k dlouhodobé úspoře financí.  

Šetřete s vlhčenými ubrousky 

Pokud budete doma nebo na návštěvě u přátel, nemusíte používat vlhčené ubrousky. Ty totiž stojí peníze. Pokud jste u někoho doma nebo u sebe doma, namočte zkrátka ubrousky do vody nebo dítě vodou zkrátka omyjte. Je to prosté a snadné, navíc levné. Dítěti je jedno, čím jeho zadeček utřete. Ubrousky nechte pro případ nouze, kdy se budete nacházet někde venku. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.