Obsah
V domácnosti se můžete setkat s mnoha nepříjemnostmi, které vás mohou a taky nemusí vyvést z rovnováhy. Takovými nepříjemnostmi myslíme třeba připálené láhve, zapáchající boty nebo třeba popraskaný porcelán, který jste dostali jste od praprababičky. Pokud vás takové věci aktuálně trápí, nehledejte jejich řešení v regálech obchodů. Zkuste to s babskými radami, které vám od problémů, které vám znepříjemňují den, pomohou.
Když vás trápí popraskaný porcelán
Mít porcelán v domácnosti, to už je dnes opravdu cenné. Většinou dědíme po prarodičích, u nich to je vzácnost, kterou posílají dál. Pokud si porcelánového nádobí opravdu ceníte, pravděpodobně velice špatně snášíte, když jsou na něm praskliny. V takovém případě však nevěšte hlavu, je tu jeden způsob, jak lze praskliny zamaskovat.
Zkusit to můžete s obyčejným mlékem. Jednotlivé kousky popraskaného porcelánového nádobí jen povařte v mléce zhruba půl hodiny. Jemné praskliny mléko zcela zahladí.
Když vás trápí zapáchající boty
Hlavně během léta máme velký problém se zapáchajícími botami. Nohy se potí, což se pak ukáže na uzavřených botách, které jsme měli celý den na nohou. Kupodivu i s tímto problémem lze zatočit, stačí, když si kousek křídy vložíte do problematických bot. Ráno budete opravdu velice mile překvapení. Nebudete vědět, kam se zápach poděl.
Když vás trápí připálená pánev
Další nepříjemností je připálená pánev. Jelikož byla drahá, nechcete na ni používat klasickou drátěnku, která by mohla povrch pánve nenávratně poškodit. Abyste po drátěnce nemuseli ani sáhnout, doporučujeme vyzkoušet kuchyňskou sůl. Na připálené zbytky jídla kuchyňskou sůl dejte a nechte působit. Dokáže zbytky efektivně rozpustit. Poté je jen hravě setřete obyčejnou utěrkou. Mimo jiné pomáhá i citron.
Když vás trápí zapáchající odpad
Trápí vás zapáchající odpad? V tom případě to zkuste s práškem do pečiva a octem. Funguje to jednoduše – do odpadu jenom nasypte prášek do pečiva a zalijte to octem, po patnácti minutách to zalijte vřelou vodou.