Meloun jako pomocník při hubnutí i pro krásu

Meloun jako pomocník při hubnutí i pro krásu
Meloun jako pomocník při hubnutí i pro krásu

Léto se nese ve znamení horkých dnů, neustále svítícího sluníčka, ve znamení vody a také ve znamení melounu. Takový meloun je něco, bez čeho si letní parné dny opravdu nedokážeme představit. Nejen, že dokáže perfektně zasytit, ale navíc je to potravina, která má minimum kalorií. Ve skutečnosti se skládá z devětadevadesáti procent jenom z vody. Někdo dokonce melounu říká křupavá voda, ostatně ono je to celkem trefné přirovnání. Meloun však jako takový pomáhá při mnoha věcech, není to jen letní osvěžení. Co všechno dokáže? 

Nejdříve je třeba si říct, jestli je meloun ovoce nebo zelenina, jelikož právě o tomto se vedou neustále spory. Přece jenom je meloun sladký jako ovoce, ovšem pravdou je, že patří mezi zeleninu. Roste totiž ze země, nikoli ze stromů.  

Co všechno meloun dokáže? 

Meloun je oblíbený hlavně pro své obrovské množství vody. I ti, kteří jinak nedodržují pitný režim, mohou díky melounu během léta režim dodržovat. Jedná se o zeleninu plnou antioxidantů a minerálů, která je zároveň skvělým detoxikačním prostředkem. Existují dokonce detoxikační několikadenní kúry, které jsou složeny jenom z melounu a které mají lidské tělo očistit od všeho špatného, co se uvnitř těla drží.  

Kromě toho meloun chrání tělo před záněty, také podporuje imunitní systém a mimo jiné snižuje překyselení žaludku. Je to také pomocník při hubnutí díky minimu kalorií.  

Meloun pro krásu 

Věděli jste, že se meloun používá také hojně v kosmetice? Jak jsme zmínili, je plný antioxidantů, což je hlavní důvod, proč se v kosmetice používá. Nejčastěji se používá do masek na pleť, jelikož dokonale hydratuje pokožku. Nebojte se přikládat kousky melounu na unavené oči, hezky je povzbudí. 

Meloun se také často přidává do krémů a mastí, a to opět díky jeho hydratačním účinkům. Nebojte se pokožku hydratovat jenom tak, že plátky melounu přiložíte na pokožku přímo.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.