Módní trendy 2017 podle módních návrhářů

Módní trendy 2017
Módní trendy 2017

Jarní a letní trendy vypadají očima módních návrhářů mnohdy jinak, jak je vidíme my. Nemusíte vždy jen vybírat světové značky a můžete se inspirovat i domácí scénou známých českých módních návrhářů a designérů. To, co se letos nosí, bude opět rozhodně šik. Z nových módních trendů si vyberete i vy. Jsou rozmanité jako jaro i léto, v mnoha podobách, střizích, vzorech i barvách. I česká móda nám má co nabídnout. Jestliže stále tápete v módních trendech, dáme vám zaručené typy na to, bez čeho se letos na jaře a v létě rozhodně neobejde žádná milovnice módních trendů.

Musí vám to slušet

Pokud trendy sledujete, nemusí být pro vás hlavním ukazatelem toho, co máte nosit. Inspirujte se, ale neřiďte se jimi do slova. Každému nesluší všechno. V nových kolekcích hrají všechny pastelové tóny, které skvěle zkombinujete s klasickými barvami, jako je černá, šedá a bílá. Mezi materiály převládají přírodní vlákna, jako bavlna, ale i konopí. To je na výsluní z hlediska ekologie a je i hypoalergenní. Ze střihů se inspiruje pruhy, vzory, geometrií i detailem. Vsaďte třeba i na viskózový úplet, bavlněný popelín nebo hedvábí. Zajímavou barvou je i vínová nebo indigově modrá. Inspiraci hledejte v lehkosti a čistotě linií. Zvolíte-li hedvábí, tvoří dojem druhé kůže.

Hitem je i ženskost a silueta

Vždy zabere smyslná ženskost a zvýrazněná silueta. Volte výrazné protiklady se smyslností prvků spodního prádla, které letos může koukat ven. V jarní a letní módní kolekci najdete také barevnou paletu slonové kosti nebo perlový a metalický efekt. Mezi materiály převládá i krajka, len a tyl. Letí také, aplikace, výšivky, nášivky a ruční dekorování. Zaujmete řetízky i broušenými skleněnými korálky. Mnoho žen ocení i denim, který je hitem jara a léta. V kolekcích se objevuje hned v několika variantách a má barvu temně tmavého, světlého i bílého denimu s voskovým zátěrem. Vyhrává barevnost. Denim zažijete na mnoha sukních, šatech s volány či na overalech.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání