Největší světové pamětihodnosti. Znáte je všechny?

Největší světové pamětihodnosti. Znáte je všechny?
Největší světové pamětihodnosti. Znáte je všechny?

Svět je plný nejrůznějších pamětihodností a památek. Pokud patříte mezi aktivní cestovatele, pak jste jich jistě řadu procestovali. Například jste jistě navštívili Karlův most v Praze nebo hrad Karlštejn. Ale co zahraničí? I to máte procestované stejně jako české památky, které jsou pro naši republiku typické? 

Na světě najdeme celou spoustu pamětihodností a krásných míst, která stojí za navštívení. Pojďme si zmínit ty největší z nich, které rozhodně nepřehlédnete, když se za nimi vydáte. Znáte je všechny nebo jste o některých ani nevěděli? 

Tádž Mahal 

Jednou z největších pamětihodností a zároveň také jedním novodobým divem světa je Tádž Mahal. Mluvíme o památce nacházející se v Indii, kterou ročně navštíví přes osm milionů lidí. Ovšem letošní rok tyto statistiky asi krapet změnil.  

Nicméně Tádž Mahal je monumentální hrobkou, která se zhotovila na památku předčasně zesnulé ženy indického mogula Šáhdžahána. 

Sochy na Velikonočním ostrově 

Na Velikonočním ostrově najdeme velice zajímavé sochy, které jsou z kamene. Mají placaté hlavy a jejich účel není znám. Jsou jedním velkým světovým tajemstvím, které chce nejeden člověk či vědec rozlousknout. 

V současné době existuje celá spousta teorií pojednávajících o těchto kamenných sochách. Které teorii věříte vy? Nebo objevíte jinou, věrohodnější teorii, která pojednává o původu kamenných soch? 

Terakotová armáda 

Další velkou památkou na světě je také Terakotová armáda, která se nachází jenom kousek od ztraceného města. Mluvíme o jednom z největších mauzoleí na světě. Najdete ho konkrétně v Číně, kousek od města Si-an. Hrobka, která dnes nese název Terakotová armáda, patřila prvnímu císaři dynastie Čchin.  

Samozřejmě se dnes jedná o památku zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO a jednotliví válečníci jsou vyrobeny z pálené hlíny. Jejich původ sahá až do roku 220 před naším letopočtem. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.