Přechodové outfity. Jak se ideálně obléknout na jaře?

Přechodové outfity. Jak se ideálně obléknout na jaře?
Přechodové outfity. Jak se ideálně obléknout na jaře?

Když ráno vycházíte do práce, drží se teplota kolem nuly až deseti stupňů, ale po cestě domů už čelíte sluníčku a ostrým teplým paprskům? V takové chvíli si mnoho lidí klade otázku, co si vlastně obléct. Abyste se cítili pohodlně, neprochladli a zároveň se v odpoledních hodinách nemučili vedrem, můžete se obléci do přechodových outfitů. Ty jsou jednoduché a udělají vám velkou službu.  

Noste větší kabelku 

Jestliže svůj den začínáte brzy a vracíte se až odpoledne, kdy je tepleji, bude vám šála, kabát nebo čepice na obtíž. Pokud všechny tyto kousky navíc ponesete v ruce, může to zkazit celkový dojem z outfitu a navíc tím budete výrazně omezeni v pohybu. Vyrazte ráno s větší taškou nebo kabelkou a budete mít vystaráno. Všechny teplejší vrstvy do ní odpoledne složte a můžete se jít klidně po práci projít do parku nebo zamířit pro oblíbené jídlo, aniž by vám bylo horko nebo jste šli obtěžkáni mnoha kusy oblečení. Velké kabelky jsou navíc stále v módě, takže při výběru té správné můžete zazářit. 

Vhodné kalhoty 

I když mnoho obchodů s módou nabízí kalhoty, které se dají během dne odepnout a zkrátit na kraťasy, nejde zrovna o jedno z estetických řešení. Mnohem lépe vám poslouží dlouhé kalhoty, které jsou šité z kvalitního a prodyšného materiálu. Díky tomu budete ráno v teple, a odpoledne naopak nebudete cítit nepříjemné horko. Ideální je takové zvolit například do kanceláře nebo do školy.  

Přechodové kabáty 

Bez bundy nebo kabátu byste ráno mohli prochladnout, jelikož se často o slovo hlásí studený vítr. Neriskujte a vybavte se proto přechodovým jarním kabátem. Některé mají odnímatelné vnitřní části nebo jen límce a rukávy, které vás ráno zahřejí. Na začátku dne je také lze zapnout až ke krku a odpoledne udělají parádu i rozepnuté, pokud budou odhalovat stylový rolák nebo halenku. Stejně jako kalhoty bývají šité z prodyšného materiálu, takže brání před větrem, ale nebudete se v nich odpoledne trápit horkem. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.