Proč si půjčit od lidí aneb je nový trend v půjčování výhodnější?

půjčky
půjčky

Půjčky od lidí lidem…nová možnost, jak si přijít na výhodnější půjčku i možnost investovat volné finance. V čem se půjčky od lidí liší, jaké jsou jejich výhody a jaká pravidla? Proč investovat zrovna touto cestou a kolik takových projektů nyní existuje?

Půjčky od lidí lidem fungují díky internetovým platformám

Lidi, kteří hledají výhodnější půjčku i lidé, kteří chtějí investovat a zhodnotit své volné finance se shromažďují na internetových platformách jako BANKERAT, BENEFI a ZONKY. Půjčování mezi lidmi se u nás v Česku rozběhlo někdy v roce 2015 a zatímco tehdy se k těmto platformám přistupovalo s nesmělostí (zatímco v zahraničí už peer-to-peer půjčky byly zaběhnuté), dnes patří tento způsob půjčování  k běžným. Z výše zmíněných platforem těží obě strany – jak žadatel o půjčku, tak i investoři. Velkou výhodou oproti půjček bankovních společností je výhodnější úrok a lepší podmínky pro splácení. Pro investory je výhodou menší riziko, které vzniká při rozložení  financí (investor nemusí půjčit celou částku jednomu žadateli, nýbrž rozložit riziko mezi více lidí).

Lichvářů se bát nemusíte

Půjčka od lidí lidem – zavání vám to lichvářstvím? U těchto projektů nemusíte mít strach. Protože na rozdíl od lichvářů, kteří své volné finance nabízejí přes nejrůznější inzeráty a pod tíhou všelijakých podmínek a vysokých úroků máte u platforem jako jsou BENEFI, BANKERAT a ZONKY jistotu, že půjčku budete moci splatit za předem dohodnutých podmínek. Navíc administrativu spravují samotné platformy a tudíž žádnou šmelinu nečekejte. Výši vašich splátek si budete moci pokaždé ověřit.

A co vy? Sháníte výhodnější půjčku nebo chcete naopak zhodnotit vaše peníze?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.