S rodinou či s přáteli vyrazte na akční dovolenou do Beskyd

levná dovolená beskydy
levná dovolená beskydy

Pro zdravou aktivní dovolenou vhodnou pro celou rodinu nebo pro akční výlet s vašimi přáteli zvolte Beskydy. Objevíte panenský kus přírody, kde vás doslova nadchne, jak lidské životy fungují ještě postaru. Pro milovníky přírody a tradic je dovolená v Beskydách jako stvořená. Zkuste navštívit třeba Kunčice pod Ondřejníkem, které jsou typickou podhorskou vesničkou na úpatí hory Ondřejník. Z vrcholků této hory lze snadno dohlédnout i na dalších sedm nádherných beskydských vrcholů, kterými je Radhošť, Kněhyně, Stolové, Javorník, Smrk, Nořičí i Lysá hora. Jde o ideálním startovací místo pro letní a zimní turistiku v Beskydech. V Kunčicích a okolí lze nalézt mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou.

Aktivní dovolená v Beskydech

Po cestách si pohladíte krávy a můžete si i nadojit mléko nebo užít projížďku na koni rozkvetlou voňavou loukou. Můžete si užít adrenalinovou jízdu na kole a pro ty odvážnější je snadné domluvit si skok na paraglidu přímo z úpatí hory Ondřejník. Tím ale adrenalin nekončí a lze zajít i na drsnou jízdu bahnitým terénem s minikárou. Na mnoha místech je vhodně příležitostí na koupání a v Trojanovicích je i bezvadné lanové centrum, nebo si můžete užít koloběžkový spurt přímo z úpatí Radhoště. Pro vyznavače zábavy zvané Geocashing a milovníky map můžete cestou nacházet kešky. Pokud vám to vše ještě nebude stačit, užijte si Paintball a Airsoftové bitvy v místních hlubokých lesích.

V klidu i s adrenalinem

Využijte možností organizované zábavy, nebo se jen tak můžete procházet po lese, sbírat jahody, maliny, borůvky a hřiby. Využít můžete rodinné ubytování U Niklů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Nový rodinný penzion u lesa nabízí pěkné pokoje s kuchyňkou a koupelnou, velkou zahradou, venkovním posezením s možností grilování a dětské hřiště. Pokud zatoužíte po klidu, zkuste nerušené rybaření u soukromého rybníku. Budete mimo hlavní komunikaci a přitom zároveň v blízkosti středu vesnice. Můžete si prohlédnout statek s domácími zvířaty a svézt se v traktoru i bagru.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání