Nechte své peníze vydělávat

peníze vydělávat
peníze vydělávat

Nenechávejte velké sumy peněz ležet ladem na špatně úročeném účtu a nechte je vydělávat. Nepřehlížejte zajímavé příležitosti a mějte dostatečnou rezervu na účtu. Nepůjčujte si za drahé peníze a nepodceňujte pojištění. Možná nedokážete dostatečně využít ty všechny možnosti, které se vám nabízejí. Nepřipravujte se o pravidelný pasivní příjem. Překonejte svou pohodlnost, lenost a neochotu cokoliv řešit. Možná nemáte dostatek času a energie, nebo naopak máte obavu udělat ten první krok.

Výnosy a půjčky

Nenechte velké sumy peněz ležet jen tak na běžných účtech a investujte. Leží tam prakticky se záporným reálným výnosem. Zkuste využít zvýhodněné programy se státním příspěvkem nebo možností daňových odpočtů. Prověřte další zajímavé příležitosti, jako možnost pronájmu bytu po babičce. Mnoho z nás také splácí velmi drahý spotřebitelský úvěr i v případě, že mohou tuto částku vzít ze svého běžného či spořicího účtu. Penězům dáváme jinou důležitost podle faktu, odkud jsou a také k čemu budou sloužit. Peníze od příbuzných na zařízení bytu dáte na účet, protože jej koupíte, až dostavíte dům. Nyní ale potřebujete nové auto, na které si draze půjčíte. Lepší je ale použít peníze a spořit na zařízení.

Vytváření finanční rezervy

Mnoho lidí chce vše hned a impulsivně utrácí. Pak jdou od výplaty k výplatě a větší neočekávaný výdaj je problém. Placení z kreditní karty či spotřebitelského úvěru často odstartuje finanční potíže. Mnoho škody dokáže napáchat právě ukvapené rozhodnutí v oblasti financí. Je třeba se kvalitně pojistit a to i svůj majetek. Může přece přijít nepříjemná událost, která vás vyhodí ze sedla. Dívejte se do budoucnosti a nezajímejte se jen o to, co je teď. Důležitá je i investice do osobního rozvoje, zvýšení znalostí, dovedností a odbornosti. Mít konkurenční výhodu na trhu práce související s vyššími výdělky a finanční nezávislostí se přece vyplatí. Využijte své vydělané peníze proto, aby vždy generovaly další příjem. Investujte promyšleně a s návratností.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání