Rozdíly zahřívaného tabáku a elektronických cigaret

Rozdíly zahřívaného tabáku a elektronických cigaret
Rozdíly zahřívaného tabáku a elektronických cigaret

Výrobky s obsahem nikotinu nejsou pro nikoho novinkou. Provázejí nás historií už několik tisíciletí, avšak nyní to vypadá, že mění kabát. Cestu si k nám v každodenním životě nachází stále více způsoby – doutníky, vodní dýmka, hmota na žvýkání, nebo dokonce elektronické cigarety či zahřívání. Poslední dvě jmenované možnosti jsou s námi na světě nejkratší dobu, ale jejich obliba tryskově stoupá, jelikož řada uživatelů bez váhání kupuje každou novinku. A jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými elektronickými alternativami?

Zahřívání nebo e-cigareta?

Vaporizér je elektronické zařízení, jehož nabíjení funguje podobně jako třeba telefon. Namísto klasické směsi, která se balí do papíru, je naplněný tekutinou zvanou e-liquid. Druhů liquidů, stejně jako značek nebo příchutí, najdeme řadu. Na pultech prodávají dokonce i varianty bez nikotinu. 

Zařízení na zahřívání se od nich liší náplní. Místo tekutiny se dovnitř vkládají jemně mleté listy. To umožňuje zahřátí na vyšší teplotu než u běžného liquidu. Zahřívaný tabák přináší zážitek, který se více podobá klasickým produktům a na základě nastavené teploty disponuje také intenzivnější chutí. Mezi velmi oblíbené produkty v popsané kategorii patří PULZE. Produkty této značky patří mezi designové kousky, které se neztratí. Navíc vydrží na jedno nabití až dvacet použití.

Alternativy pro postupné odvykání

Elektronické alternativy vidíme nejčastěji v rukou mladší generace, pomalu si k nim ale hledají cestu i ty starší. Důvodů, proč je zvolit, se najde řada. Jedná se o méně škodlivé varianty, které mohou posloužit například při postupném odvykání. Mezi další výhody patří absence:

  • zápachu ve vlasech,
  • obtěžování okolí,
  • žlutých zubů a nehtů,
  • některých škodlivých látek, jako jsou oxid uhelnatý a dehet.

Pokud váháte, zda zvolit PULZE, mějte na paměti další výhody, jako je možnost volby intenzity náplně, která při vyšší teplotě přináší intenzivnější chuť, a při nižší naopak jemnější.Nezapomeňte ani na širokou škálu příchutí, kterou se iD náplně do PULZE pyšní.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.