Šetřete vodou bez zbytečného omezování se, poradíme vám

Šetřete vodou bez zbytečného omezování se, poradíme vám
Šetřete vodou bez zbytečného omezování se, poradíme vám

Zejména nyní, kdy peníze chybí, bychom se měli naučit šetřit. Jsou totiž věci, za které musíme platit, i když příjmy budou pokulhávat. Vezměme si například vodu, plyn nebo elektřinu – to jsou věci, bez kterých bychom zkrátka nemohli fungovat ani pořádně žít. Málokdo však ví, že právě na těchto třech věcech je možné viditelně a znatelně ušetřit, ale jak na to? Začněme například s vodou, o které se ví, že roste na ceně. Jak s ní šetřit, aniž bychom se museli výrazně omezovat nebo aniž bychom to výrazně pocítili? 

Investujte do nových spotřebičů 

Řešením je jednorázová většina investice, která však přinese velkou úsporu. Pokud například budete investovat do myčky, rapidně tím ušetříte na vodě. Jestliže budete investovat do nového, úspornějšího bojleru, ušetříte nejen na vodě, ale také na elektřině – nemyslíte? Samozřejmě se vyplatí investovat i do nové pračky, která opět bude úspornější jak po stránce elektřiny, tak po stránce vody.  

Doporučujeme také investovat do nových vodovodních baterií. Vhodné jsou pákové baterie, které neprotékají a z nichž voda nekape nebo úsporné sprchovací hlavice.  

Zastavujte vodu při každodenní hygieně 

Drtivá většina lidí chybuje v jedné věci, a sice nechává puštěnou vodu při každodenní hygieně. Pokud si zrovna myjete zuby, nemusí vám voda téct před očima celé dvě minuty. Stejně tak vypínejte vodu i v případě, že si zrovna umýváte vlasy. Než si je namydlíte, během té doby proteče odpadem nespočetné množství vody.  

Neprotéká vám toaleta? 

Většina lidí si ani neuvědomuje, že platí zbytečně. Platí nemalé sumy především proto, že si nezkontrolovali toaletu. Ta jim pravděpodobně protéká, pokud jsou výdaje za vodu dražší, než by očekávali. Nebo snad příliš mnoho splachují? Pokud do záchodu něco vyléváte, nemusíte to hned spláchnout, ale klidně počkejte, až vykonáte potřebu. Jedno spláchnutí totiž rovná se tři litry vody, za které musíte zaplatit. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.