Slušně si přivydělejte třeba v televizi!

Přivýdělek v televizi
Přivýdělek v televizi

Peníze jsou dneska něco, co se zkrátka potřebuje. Pokud nemáme peníze, není to zrovna jednoduché. Bez peněz bychom se v dnešním světě bohužel ani nenajedly, ani bychom nezachránili mnohdy svoje vlastní zdraví. Pokud patříte k těm, kteří nemají peněz zrovna na rozdávání, tudíž byste si chtěli přivydělat, přinášíme vám takový tip, který jistě oceníte!

Jestli milujete seriály nebo filmy, možná taky v koutku svojí duše doufáte, že si v něčem podobném zahrajete. Ono se všechno může stát – jistě to víte. Takové hraní v seriálu, i když jenom jako komparz, je skvělé využití volného času, kdy se setkáte s herci, které obdivujete, k nimž vzhlížíte. Taky se mihnete ve vašem oblíbeném seriálu nebo ve filmu, na který se těší celá vaše rodina. A ještě jako bonus získáte nějaké peníze navíc, které vám jenom přispějí k vaší životní situaci.

Kde se mohu registrovat/co mám sledovat?

Pokud se ptáte, kde na něco takového narazíte, nejlepším informátorem je v tomto případě facebook. Tuto sociální síť využívá skutečně kdekdo a není se čemu divit, vždyť právě zde trávíme hromadu našeho volného času.

Stačí být součástí skupiny různých castingových či komparzních agentur, kam se denně přidávají nabídky spolupráce.

Jak je placený komparz?

Do komparzu může jít naprosto každý. Je to však „role“, která není placená asi tak, jak si představujete. Pod slovem „komparz“ si představte buď tleskající publikum, nebo například hosty v kavárně, v níž se odehrává vlastně celý děj s hlavními hrdiny seriálu či filmu.

Taková účast na filmu může trvat i dvanáct hodin, kdy vám zaplatí devět stovek. Při kratších časech se honorář samozřejmě snižuje, ale méně jak tři sta nikdy nedostanete.

Jak je placená mluvená role?

Pokud se vám však poštěstí a budete se hodit přímo do nějaké mluvené role, tak můžete očekávat mnohem vyšší honorář. Jelikož už nejen propůjčujete svůj vzhled, ale taky propůjčujete svůj hlas, je nutné vás ocenit lépe, tudíž minimálně dvěma tisíci korunami.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.