Správné typy pro vylepšení finanční bilance

vylepšení finanční bilance
vylepšení finanční bilance

Naše příjmy si většinou velmi dobře hlídáme, ale s výdaji je to horší. Pravidelně si veďte záznamy všech vašich výdajů. Je pravděpodobné, že pak budete považovat některé za zbytečné. Může vám vyhovovat blok a tužka v kabelce nebo mobilní aplikace. Je třeba si zapisovat veškerá vydání a to i ta drobná. Nechte si posílat také zprávy z banky pomocí SMS, které vás budou pravidelně informovat o pohybech na vašem účtu. Odradí vás od neuvážených a zbytečných nákupů. Všechny neodkladné a povinné platby vždy vyřiďte včas a co nejdřív. Nájemné, pojištění, splátky úvěrů i spoření si nastavte jako trvalé platby v elektronickém bankovnictví tak, aby odešly hned po výplatě. Při nepravidelném příjmu proveďte platby ihned po přijmutí honoráře.

Pravidelně spořte a odkládejte

Odkládejte si každý měsíc vždy určitou část svého výdělku, řekněme 10 %. Ukládejte je na spořící účty a zkuste třeba účet Moudrého spoření. Vyzkoušejte spoření stavební i penzijní, nebo dluhopisy. Své drobné pravidelně házejte do kasičky, protože nezanedbatelnou částku si můžete nastřádat právě z drobných. Udělejte to každý den a na konci týdne vysypte veškeré drobné z peněženky. Plánujte všechny nákupy a to i potravin. Zkuste nakupovat on-line a zkuste i nákup s dovážkou. Nejvíce vydá rodina měsíčně za jídlo a těm zbytečným výdajům nejlépe předejdete, když si vždy sepíšete plán na týden dopředu. Nepodlehnete pokušení koupit mnohé věcí v akci a impulsivním nákupům.

Pokud si potřebujete půjčit, tak nejdříve využijte klasické bankovní půjčky s nejnižší úrokovou sazbou a pokud se dostanete do situace, kdy Vám nepomůže ani banka a jste si jisti, že peníze vrátíte do 30dnů, tak můžete využít například nebankovní půjčku.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání