Jak levně cestovat

Jak levně cestovat
Jak levně cestovat

Rádi cestujete, nejraději byste procestovali pořádný kus světa a neskutečně se těšíte na dovolenou? Poradíme vám, jak a na čem ušetříte nějaké peníze, abyste si mohli užít co nejvíc a zcela vás to nezruinovalo. Nemusíte zbytečně utrácet a můžete cestovat mnohem levněji, ušetřit za letenku i zavazadla, veškerou dopravu, ubytování i cestování po vysněném městě. Zeptejte se vždy místních, kde se levně a dobře najíst. Kupujte balené potraviny a dělejte si svačiny na cestu. Pokud si můžete vybrat a nemáte nařízené datum dovolené od zaměstnavatele, raději vyrazte na dovolenou mimo hlavní sezonu.

Cestování mimo sezonu a letenky předem

Budete potkávat méně lidí, nebude to všude tlačenice a hlava na hlavě. Hlavně ušetříte za ubytování, dopravu, pronájem automobilu a dokonce i za potraviny. Pohlídejte si ale vhodné datum, aby nebyly zavřené památky, které chcete navštívit. Hledejte také levné letenky. Než si koupíte svou letenku, vždy prověřte, zda třeba není za lepší cenu do jiného města v téže zemi. Nemusíte letět přímým letem z Prahy, ale třeba z Vídně nebo odjinud, někdy se to opravdu vyplatí. Sledujte také dny, kdy je to levnější, některé dny nejsou tak vytížené. Hodně leteckých společností nabízí obvykle v úterý a ve středu opravdu levné letenky. Určitě je také kupujte s předstihem a hlídejte akce i slevy. Čím dříve si zajistíte letenky, tím méně za ně zaplatíte.

Kufry, zavazadla a co do nich

Zvažte své kufry doma a dodržte nižší nosnost zavazadel zejména u nízkonákladových společností. Letíte-li na delší dobu, výhodnější je klasická společnost, kde je vyšší maximální nosnost zavazadel. Je to levnější, než platit nadváhu. Na víkend stačí jen palubní zavazadlo, budete i rychleji odbaveni. Nízkonákladové společnosti vám prodají levné letenky, ale připlatíte za větší kufr. Na dovolenou musíte mít dobré boty a kupte si opravdu kvalitní. Choďte převážně pěšky a ušetříte peníze za dopravu. Budete-li bydlet v centru a připlatíte za ubytování, je to často levnější, než jízdenky na městskou dopravu. Uvažujte i o sdíleném ubytování online. Typ na toto ubytování je po celém světě. Ptejte se na slevové turistické karty a zlevněné vstupné. Někdy je to první sobotu v měsíci nebo jiný den v týdnu. Naučte se také smlouvat, v mnoha zemích tak hodně ušetříte.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání