Válenky jako nejpohodlnější boty letošní zimy. Je to však obuv hodná zimy?

Válenky jako nejpohodlnější boty letošní zimy. Je to však obuv hodná zimy?
Válenky jako nejpohodlnější boty letošní zimy. Je to však obuv hodná zimy?

Zima je období, kterou nemají milovníci módy zrovna v lásce. Důvodem je to, že většina lidí nevidí jejich outfity, nevidí to, co mají na sobě, tudíž nejsou svou visáží výjimeční. Nicméně i když nikdo nevidí to, co se skrývá pod kabátem, drtivá většina si všimne toho, co je s kabátem sladěno. Lidé si tedy všímají kozaček, čepice nebo klobouku, případně kabelky. Lidé si také všimnou válenek, které jsou v současné době velmi populární obuv, která se sice označuje za zimní, ale je jen otázkou, jestli se opravdu o zimní obuv jedná.

Válenky nemusíme dlouho představovat. Pokud hovoříme o zimních botách zvané válenky, hovoříme o bačkorách, které jsou určeny na venkovní nošení, na nošení do společnosti. Přece jen si dejte ruku na srdce, válenky jsou opravdu takové papučky, které je povolené nosit ven. Jenže právě ven se nosí zejména během zimy, je to však obuv hodná zimy?

Obuv, která do sebe pouští vodu

O válenkách bohužel nemůžeme říct, že by se jednalo o typicky zimní obuv. Možná kvalitnější provedení jsou vhodnější alternativou, je dobré do ní investovat, ale méně kvalitní boty zvané válenky nestojí za koupi. Nejen, že se hned rozšlapou, ale mimo jiné do sebe pouští vodu, což je právě důvod toho, proč není tato obuv vhodná do zimy.

Válenky jsou pak těžké při chůzi, navíc začínají později plesnivět, zapáchat. Noha v nich není v takovém teplu, v jakém by měla být. Nicméně když se válenky rozšlapou a dál se nosí, je to obrovský módní skandál, za který by lidé měli jít do módního pekla.

Volte raději lepší zimní obuv

Válenky stejně jako semišové boty jsou vhodné maximálně na takovou suchou zimu, případně do jiného ročního období. V tomto ročním období volte trochu jiné typy obuvi, klasické jsou kozačky, které můžete zakoupit v mnoha provedeních. Zamilujete se spíše do klasického provedení pod kolena nebo budete investovat do kozaček nad kolena, které jsou v současné době obrovským hitem?

Kozačky nebo také farmářky jsou vhodnou volbou, stejně jako vojenská šněrovací obuv, která se nyní stala obrovským trendem

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.