Vybíráme osvětlení do ložnice

Osvětlení do ložnice
Osvětlení do ložnice

Když stavíme dům, potýkáme s mnohými dilematy. Prvním dilematem je, jaké podlahy volit do jednotlivých místností domu. Zatímco kachličky se hodí zejména do koupelny, do obývacího nebo dětského pokoje se hodí zcela jiný typ podlahy, například koberec. Stejné dilema se vede tehdy, kdy vybíráme osvětlení do jednotlivých místností domu. Mnozí lidé preferují neutrální osvětlení, kterého si člověk na první pohled nevšimne, jiní zase sází na masivní lampy a světla, která jsou nepřehlédnutelná. Abyste nemuseli vést zdlouhavá dilemata, poradíme vám, jaké osvětlení volit konkrétně do ložnice.

Ložnice je místo, kde trávíme největší část svého dne. Odpočíváme zde, spíme zde, lenošíme tady. Ložnice by pro nás měla být zejména příjemná a měla by být útulná, abychom se v ní cítili skvěle a bez stresu. Na tomto pocitu se podílí také zbarvení ložnice. Dbejte na to, ať je ložnice zbarvená do neutrálních tónů, protože křiklavé a pestré barvy vám nemusí dát v noci spát.

Stejně tak dbejte i na osvětlení, protože i osvětlení se podílí na tom, jak příjemně vám v ložnici bude.

Jaké osvětlení nevolit?

Nejdříve se podívejme na ta osvětlení, jaká rozhodně nevolit do ložnice. Na trhu nalezneme mnoho zajímavých závěsných i stojatých světel, mnozí lidé sáhnou zrovna po tom kousku, který by měl zůstat v obchodech. Aby se to nestalo i vám, poradíme vám, jakému osvětlení se do ložnice vyvarovat.

Jelikož by ložnice měla působit příjemně, není dobré do ložnice dát masivní světlo, které bude opravdu velké a u něhož se budete bát, že na vás spadne. Stejně tak nekupujte taková světla, která se po rozsvícení rozzáří do silné žluté barvy, která očím vadí.

Jaké osvětlení volit?

A jaké osvětlení do ložnice volit? Dejte přednost menšímu osvětlení, konkrétně stolním lampičkám, které patří na každý noční stolek. Samozřejmě ty mohou být nahrazeny krapet jiným osvětlením, a to sádrovým osvětlením, které vypadá skutečně velmi moderně. Co se týče stropních světel, stačí obyčejné jednoduché a takřka neviditelné bodovky, které splní svou funkci a nebudou budit žádné pocity v člověku.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.