Bezpečnost v dětském pokoji: Na co se zaměřit?

Bezpečnost v dětském pokoji: Na co se zaměřit?
Bezpečnost v dětském pokoji: Na co se zaměřit?

Sotva se dítko naučilo sedět, už je tady další vývojový skok a vy musíte najednou řešit prvky, které jste dříve neviděli. Jak zajistit bezpečnost v dětském pokoji? 

Začněte u dveří

Jako první při vstupu do místnosti uvidí dítě dveře. Na kliky v bytě sice ještě nedosáhne, ale pomocí židličky se může snadno dostat ke klíči. Nemusíte přitom měnit zámky na dveřích. Stačí, když na nějakou dobu uschováte klíče od dveří v místnostech, kde se vaše dítě pohybuje. Budete mít jistotu, že se někde omylem nezamkne. 

Pozor na okna

I zde je dobré být stále ve střehu. Nikdy nenechávejte okna v místnosti otevřená, když nemáte dítě přímo na dohled. Existují také zámky na okenní kliky. Ty pomohou překonat objevitelské období vašich dětí. Vždy budete mít jistotu, že se dítěti nepodaří okno otevřít a vystavit se tak možnému nebezpečí. 

Elektriku vyřešte záslepkami

Elektrické zásuvky u mnohých malých objevitelů představují zajímavý prvek v jejich pokojíčku. Nejlépe uděláte, když za pár korun opatříte svému objeviteli pevnou záslepku pro každou zástrčku v pokojíčku. Nemůže se nikdy nic stát. 

A co nábytek? Drží pevně?

Podařilo se vám pořídit do dětského pokoje bytelný nábytek, který se ani nehne? Nebo jste zvolili úspornější řešení a nábytek jste si skládali sami? Nezapomeňte jednotlivé kousky přimontovat na pevno ke zdi. Malý objevitel si tak při případném šplhání po nábytku nijak neublíží.

Malé předměty

Samozřejmě do určitého věku našich dětí musíme hlídat i malé předměty, které se v pokojíčku vyskytují. Některé děti se o ně nezajímají, pro jiné jsou opravdovým magnetem. Pravidelně kontrolujte stav hraček a dívejte se, zda se z nich nějaká část neodlomila. 

Bezpečnost v dětském pokojíčku vám pomůže zajistit i dostatek aktivit vašeho dítěte. Když s ním budete trávit svůj čas, nebude mít důvod k vymýšlení nebezpečných aktivit. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 368 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.