Chyby při zařizování dětského pokoje

Chyby při zařizování dětského pokoje
Chyby při zařizování dětského pokoje

Každý rodič svému dítěti jednoho dne začne zařizovat vlastní pokoj. U někoho to bude dříve, u jiného později. Samozřejmé ale je, že dítě bude mít jednoho dne to své království, které bude plné dobrodružství a kam si bude moct dítě pozvat kamarády na odpolední hraní. Takový dětský pokoj je však nutné dobře a útulně zařídit. Dítě se v něm musí cítit příjemně, přece jen chcete, aby v něm trávilo co nejvíce svého volného času. Je třeba dbát na výběr nábytku, stejně tak je nutné brát v potaz osvětlení a bezpečnost.

Při zařizování dětského pokoje lze říct, že bezpečnost je vždy na prvním místě. Je třeba dětský pokoj vybavit protiskluzovými koberci, do zásuvek je nutné dát zábrany, rohy nábytku by raději měly být oblé a postel by měla být lemována stylovým mantinelem.

Je třeba konstatovat, že i když se zařizování dětského pokoje zdá být banalitou, není to tak. Při zařizování dětského pokoje se dopouštíme mnoha chyb, kterým je třeba se vyvarovat. Víte, jakých chyb se při zařizování dětského pokoje dopouštíme?

Zařizujeme pokoj už před narozením miminka

Mnozí lidé dělají tu chybu, že pokoj zařizují do detailů už před narozením miminka. Jenže odborníci radí, že je daleko lepší zařizovat pokoj postupně, do neutrálních barev, které neomrzí jako typické barvy pro konkrétní pohlaví. Pokud budeme zařizovat pokoj postupně tím, co doopravdy potřebujeme, ušetříme hromadu nákladů. Peníze totiž nebudeme vyhazovat za věci, které si myslíme, že potřebujeme, ale nakonec je opravdu potřebovat nebudeme.

Investujeme do příliš barevných koberců

Věděli jste, že i příliš pestré, nadmíru barevné a šíleně vzorované koberce nejsou pro děti nic dobrého? Dítě je při hře vnímá velmi z blízka, což znamená, že velice škodí svému zraku. Nejen, že takové koberce unavují oči dítěte, ale také dráždí jeho nervovou soustavu.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.