Co se doopravdy stane, když přestanete jíst pečivo?

Co se doopravdy stane, když přestanete jíst pečivo?
Co se doopravdy stane, když přestanete jíst pečivo?

Pečivo je většinou typickou svačinou dětí ve škole, je to stejně tak typický pokrm, který si dáváme k večeři, když nestíháme uvařit výživnější a plnohodnotnější jídlo. V současné době bohužel drtivá většina lidí netuší, že pečivo by se mělo omezit. Žijí v domnění, že celozrnné pečivo není takové zlo jako klasické bílé pečivo, ale to je samozřejmě lež. Ani jedno pečivo není více nebo méně výživné, oba druhy pečiva jsou pro tělo ne zrovna dobré. Raději je tedy naprosto omezte a sledujte, co se bude dít.

Chleba, bulky, rohlíky – to jsou ro někoho obrovská lákadla, kterým neodolá. Pokuste se ale o to, uvidíte, co se s vaším tělem najednou bude dít. Prozraďme si jen pár věcí, které se stanou, když pečivo opravdu přestanete konzumovat.

Začnete rychle a viditelně hubnout

Říká se, že postava je ze sedmdesáti procent jen o tom, co jíte. Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Pokud se rozhodnete omezit pečivo, nebudete muset ani extrémně cvičit, výsledky půjdou vidět opravdu brzy.

Budete muset dobýt energii jinak

Pečivo je plné sacharidů, což je ten největší zdroj energie. Jenže hlavně při hubnutí byste se měli sacharidům vyhýbat obloukem, jen tak uvidíte viditelné výsledky. Jelikož sacharidy nebudete do těla dostávat, najednou se budete cítit více unavení než kdy jindy. To znamená, že budete muset energii do těla dostat jinak. Ideální je větší konzumace vitaminů hlavně řady B, které doplňují energii tělu stejně dobře jako pečivo.

Bez pečiva nebudou ani jiné chutě

Nesnášíte, když vás přepadnou chutě na sladké nebo na cokoli jiného? Důvodem je právě konzumace pečiva. Obecně platí, že čím více budete konzumovat pečivo, tím více budete konzumovat i jiné pokrmy plné sacharidů. S minimalizováním konzumace pečiva dojde také k minimalizaci konzumace nezdravého a sladkého obecně.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.