Velké porce při dietě? Jde to. Jen dodržujte jistá pravidla

Velké porce při dietě? Jde to. Jen dodržujte jistá pravidla
Velké porce při dietě? Jde to. Jen dodržujte jistá pravidla

S příchodem plavkové sezony se začínají lidé starat o svou postavu. Začínají opět pilovat svou fyzickou kondici, začínají hubnout a zpevňovat své tělo. Jenže při hubnutí je třeba vědět, že bez stravy to nepůjde. Ne nadarmo odborníci říkají, že strava je sedmdesát procent úspěchu. Pitný režim a pohyb, to je jen zbývajících třicet procent. V případě, že se rozhodnete zhubnout, neznamená to, že musíte dodržovat dietu. Dokonce můžete jíst i velké porce, jen tedy musíte dodržovat jistá pravidla.

Velké porce jsou při hubnutí většinou zakázané, ale pokud budete dodržovat jistá pravidla, najednou budete mít povolené i velké porce. Jaká pravidla tedy dodržovat, abyste i při makání na krásné a vysněné postavě nehladověli?

Pravidla, díky kterým budete moct jíst velké porce

* Důležité je, aby byla jídla plná zeleniny, která je plná vlákniny. Minerály a vitaminy, to je to, co zelenina má, ale musí mít také vlákninu, jelikož vláknina by rozhodně neměla chybět v žádné porci jídla dne. K druhům zeleniny, které nepostrádají vlákninu, patří například zelené fazolky, chřest, také okurka, cuketa nebo řapíkatý celer.

* Pokud jste milovali sladkosti, vyměňte je za pěknou porci ovoce. Samozřejmě ovoce díky obsaženému cukru omezte jen na první polovinu dne, abyste cukry stihli pořádně spálit.

* Celozrnné pečivo obsahuje méně kalorií než klasické bílé pečivo, což znamená, že si budete moct opravdu dopřát větší porce.

* Velké porce jsou povoleny i tehdy, pokud jsou pokrmy plné zdravých tuků. Například do salátů se nebojte přidávat avokádo nebo olivový olej, klidně přidejte trochu oříšků a semínek.

* Pokud se před každým jídlem napijete, i tehdy velké porce nebudou vadit. Většinou však celou porci stejně díky vodě nesníte, budete totiž opravdu plní. Ne nadarmo se říká, že hlad je jen převlečená žízeň.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.