Citron není jen na jezení! Odstraní mnohé nečistoty

Citrón odstraní nečistoty
Citrón odstraní nečistoty

Nikdo nemá rád pravidelné uklízení. Bohužel bez uklízení bychom žili v naprostém nepořádku, který není ani zdravý, ale ani nijak pěkný. Pokud nepatříte k těm lidem, kteří potřebují uklízet dnes a denně, většinou uklízíte jednou týdně a velké úklidy děláte jednou měsíčně či jednou za čtvrt roku. Často se jistě vyhýbáte páchnoucím, ne zrovna přírodním čisticím prostředkům, které vám slibují dokonalé umytí naprosto všeho, co umýt chcete, ale ne vždy se jim vyhnout jde. Pokud vás však trápí například spáleniny na hrncích nebo vodní kameny, máme čistě přírodní řešení!

Kdo by neměl doma citron. Citron je ovoce, které máme doma takřka nonstop. Je vhodné nejen pro ranní detoxikaci, ale taky ho přidáváme do čajů nebo slupku citronu strouháme do palačinek, aby krásně navoněly. Nicméně takový citron však není jenom na jezení.

Jestliže jste vášnivým fanouškem Instagramu a trávíme na něm denně hodiny, určitě jste zaregistrovali i video, v němž se s citronem doslova kouzlí. Pojďme si říct, jak nám citron dokáže pomoct při odstraňování běžných nečistot.

Spáleniny

Citron je naprosto bezkonkurenční v odstraňování spálenin. Pokud máte například spálený hrnec, pocákejte ho citronovou šťávou nebo kolečky citronu ho jako kdyby „umyjte“. Kolečka citronu nechte následně položené na spáleninách a zalijte je vroucí vodou, kterou jste si nechali uvařit v konvici.

Nechte to chvilku působit a poté jenom umyjte klasicky ve dřezu v kuchyni. Spáleniny půjdou dolů naprosto krásně a hlavně bez drátěnky, která by vám jindy poškodila hrnec či pánev.

Vodní kámen

Jestliže vás trápí vodní kámen v konvici, nakrájejte si kolečka citronu do konvice, zalijte to vodou a nechte to vyvařit. Vyvařte to rovnou dvakrát, ať víte, že se dokonale vodní kámen odstranil. Pak jen propláchněte a vaše konvice je opět jako nová.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.