Jak na čištění prodyšných, případně kožených bot?

Jak na čištění prodyšných, případně kožených bot?
Jak na čištění prodyšných, případně kožených bot?

S létem přichází také možnost nosit neustále prodyšné tenisky, případně nízké kožené botky. Zejména na zmiňované tenisky se nedá dopustit, přece jen se jedná o absolutně stylový kousek, který se dnes nosí opravdu hojně. Bílé tenisky hrají prim naprosto v každém outfitu. Bohužel se také velice často zašpiní, což se ostatně stává i u kožených bot. Nemusíte však chodit nakupovat vždy, když se vám prodyšné tenisky nebo kožené botky zašpiní. Je možnost je rychle a efektivně vyčistit. Tenisky nejsou zrovna levnou záležitostí, proto je vyčistěte, budou vám pak sloužit dlouhá léta.  

Stejně jako lze vyčistit klasické plátěné tenisky, lze vyčistit i prodyšné tenisky a kožené tenisky. Zatímco při čištění plátěných tenisek se vyplatí použít jedlou sodu, v tomto případě sáhneme po trochu jiných přípravcích.  

Co budeme potřebovat 

Potřebovat budeme houbičku na nádobí a také mýdlo Jelen. To je ostatně všechno, co nám pomůže s vyčištěním prodyšných či koženkových tenisek.  

Jak postupovat 

Ať už máte prodyšné nebo kožené tenisky či podobné boty jakékoli značky, s výše uvedenými společníky si hravě poradíte se špínou a jinými nečistotami. Stačí, když na tenisky nanesete s pomocí houbičky na nádobí mýdlo Jelen, které necháte zhruba čtvrt hodinky působit. Poté je jen opláchněte a otřete hadříkem důkladně, aby mýdlo nezůstalo na teniskách.  

Doporučujeme poté nechat schnout tenisky na sluníčku, jelikož sluníčko ještě podpoří bělení tenisek. Efekt bělení byl na sluníčku dokázán, vyzkoušejte to taky.  

Rozhodně neperte tenisky v pračce. I když je to pohodlný způsob čištění, tenisky se vám z pračky nemusí vrátit v nositelném stavu. Při praní tenisek v pračce se výrazně snižuje jejich životnost. Pokud je chcete nosit dlouhá léta, raději preferujte praní klasicky v rukou. Chvilku to zabere, ale čistit tenisky můžete klidně i u oblíbeného seriálu.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.