Jak na zapnutí, respektive vypnutí notifikací v Google Chrome

Jak na zapnutí, respektive vypnutí notifikací v Google Chrome
Jak na zapnutí, respektive vypnutí notifikací v Google Chrome

Webové notifikace dnes využívá řada e-shopů, online magazínů i dalších firem. Nemůžeme se tomu divit, je to efektivní nástroj online marketingu, který budí v lidech zájem a zabíjí jejich neaktivitu. Jenže ne všichni mají zájem o zasílání upozornění nebo oznámení, byť mohou informovat o slevových akcích, které se například na oblíbeném e-shopu konají. Stejně tak se najdou jedinci, kteří o odběr notifikací mají zájem. Proto si pojďme říct, jak notifikace zapnout, respektive vypnout, pakliže používáte internetový prohlížeč Google Chrome. Dodává jednatel společnosti NOTIFEE, Libor Klapeč.

Jak zapnout/vypnout oznámení na počítači

Pokud používáte Google Chrome na počítači, vypnout nebo zapnout notifikace není nic těžkého. Stačí si najet do Nastavení (to najdete pod třemi tečkami v pravém rohu okna) a poté si jen najeďte na kolonku “Nastavení webu”. Pod “Oznámení” si už jen zvolíte jednu z možností čili blokovat nebo povolit vše, povolit nebo blokovat web a podobně. 

Jak zapnout/vypnout oznámení na zařízení s Androidem

Dnes je však daleko oblíbenější surfování po internetu prostřednictvím mobilního telefonu nebo jiného podobného zařízení. Opět se nejedná v tomto případě o nic složitého. Pokud máte zařízení s Androidem, stačí si opět v prohlížeči najít tři tečky a poté přejít do nastavení, kde opět vyhledáte “Nastavení webu”. Následujícím krokem bude kliknutí na “Oznámení”, pod čímž pak notifikace buď vypnete, nebo naopak zapnete, pakliže chcete dostávat upozornění o aktuálním dění na webu nebo v e-shopu. 

Jak zapnout/vypnout oznámení na zařízení s iOS

Pokud máte iPhone nebo iPad čili jakékoli zařízení s operačním systémem iOS a pokud také používáte Google Chrome, ani v tomto případě nebude nic těžkého vypnout nebo zapnout oznámení zasílající se z webu. Do nastavení se opět dostanete přes tři tečky a poté v “Nastavení obsahu” buď zablokujete, nebo naopak povolíte vyskakovací okna.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.