Pokud jste v minulosti chtěli požádat o úvěr, možná vás překvapilo ohromné množství půjček na finančním trhu. Dnes lze konstatovat, že finanční trh je půjčkami doslova přesycený, bohužel. Jen čert by se v nich vyznal. Jelikož je různých půjček na trhu mnoho, vyplatí se vědět a znát konkrétní druhy půjček, s nimiž se můžeme setkat a o jaké můžeme požádat. Dokážete i bez naší pomoci některý druh půjčky vyjmenovat?
Pokud ne, nezoufejte. Možná jste se s půjčkami zatím nedostali do styku. Prozraďme si druhy půjček, s nimiž se můžete setkat opravdu velice často. Na úvod si však prozraďme ještě základní dělení půjček, a to na bankovní půjčky a na nebankovní půjčky. Zatímco bankovní půjčky jsou poskytovány bankami, nebankovní jsou poskytovány nebankovními společnostmi (nebankovní půjčkou je například půjčka Rerum, která je rychlou půjčkou online).
Spotřebitelské úvěry
Když víme, že existují bankovní a nebankovní půjčky, pojďme si půjčit rozdělit ještě dál. Existují kromě toho také takzvané spotřebitelské úvěry, které jsou vydávané za konkrétním účelem. Většinou se se spotřebitelskými úvěry pojí nižší úroky, což je jejich velká výhoda. Takzvané spotřebitelské úvěry se často používají na koupi vozidla, na rekonstrukci domu nebo případně na modernizaci bytu.
Půjčky bez registru
Dále existují takzvané půjčky bez registru, které jsou dávány lidem, jež mají nějaký záznam v registru dlužníků. I lidé, kteří jsou zapsáni do registru dlužníků, mohou půjčku dostat, poskytovatelé takzvaných půjček bez registru se totiž do registru dlužníků nedívají. Jelikož je však půjčování peněz dlužníkům trochu risk, s půjčkami bez registru se pojí i vyšší úroky. Ti, kteří půjčku chtějí získat, se však nenechají vyšším úrokem zastrašit. Vědí, že jinde by jim jen stěží půjčili.