Jakou tvrdost matrace zvolit?

Jakou tvrdost matrace zvolit?
Jakou tvrdost matrace zvolit?

Nabídka matrací na trhu je opravdu obrovská a rozsáhlá. Kamenné prodejny i internetové obchody nabízí kvalitní pěnové matrace, dále pak ještě kvalitnější latexové matrace nebo pružinové matrace i v rozměru 80×200 cm. Zkrátka nabídka je opravdu široká a vybrat si tu pravou matraci – to je trochu oříšek. Často máme tendenci sáhnout po první matraci, kterou uvidíme, ale to bychom udělali velkou chybu. Výběr matrace by se totiž rozhodně neměl podceňovat, to vám potvrdí každý odborník. Matraci byste v ideálním případě měli vybírat podle její tvrdosti. 

Jenže jakou tvrdost matrace zvolit?

To nás však vede k jedné zásadní otázce, a sice jakou tvrdost tedy zvolit? Ano, můžeme se řídit váhovou kategorií, zejména pokud se nakupuje přes internet, ale lepší je řídit se sebou samým a polohou, ve které spíme. 

Obecně platí jedno pravidlo, a sice osoby s větší hmotností preferují tvrdší matrace, osoby s menší váhou zase matrace měkčí. A také zároveň platí, že osoby spící na bocích preferují měkčí matraci, osoby spící na zádech zase tvrdší alternativu. 

Existují matrace se zónami

Pokud si nejste jistí tím, jaká tvrdost je pro vás ta pravá, nebo pokud potřebujete pro každou část těla jinak tvrdou matraci, pravděpodobně vaše pozornost bude směřovat k matracím se zónami. Jednotlivé zóny se liší svou tvrdostí. 

Tento typ matrace se tak dokonale přizpůsobuje tělu a v každé poloze tak tělu přináší opravdu dokonalou a dostatečnou oporu. 

Matrace, které mají zóny s odlišnou tvrdostí, mají většinou jinou tvrdost v oblasti hlavy a jinou tvrdost v oblasti zad, samozřejmě také jinou tvrdost v oblasti dolních končetin. Matrace může mít nejvíce sedm zón tvrdosti. Při výběru tohoto typu matrace platí, že čím více zón, tím lepší matrace to je a tím kvalitnější spánek vám bude dopřán.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.