Pěstujeme floxy

Pěstujeme floxy
Pěstujeme floxy

Patříte k lidem, kteří milují pěstování rostlin? Pak už jste určitě slyšeli o takzvaných floxech čili o bohatě kvetoucích plamenkách. Rostliny možná znáte ze svého útlého dětství. Jedná se totiž o rostliny, které byly typickými květinami v záhonech našich babiček. Možná se chcete právě díky jejich pěstování vrátit do dětství. Jenže se vám nedaří floxy vypěstovat do krásných a bohatých podob. S tím naštěstí poradíme. Víme, co je klíčem k úspěšnému pěstování bohatě kvetoucích flox.  

Dopřejte jim dostatek světla 

V současné době se u nás pěstuje celá spousta těchto pozoruhodných a velice krásných rostlin. Pravdou ale je, že jen hrstka z nich rozkvete. Pěstitelé rostlinu totiž velice často umísťují na tmavé nebo polostinné stanoviště, to rostlině ale nesvědčí. Co jim naopak svědčí, tak je světlo. Umístěte je proto na sluníčko nebo jim najdete místo v záhonu, kam sluníčko dosáhne svými paprsky.  

Pozor na přelití 

Stejně jako jiné rostliny, ani floxy neboli plamenky nemají rády přelití. Zkrátka jim nesvědčí a po přelití hynou. To už raději snesou krátkodobé sucho, pakliže na ně se zaléváním zapomenete. Abyste se zmiňovanému přelití vyvarovali, doporučujeme vždy před zalitím zkontrolovat půdu a to, jak je vlhká. Předejdete tím zmiňovanému hnití rostliny a také žloutnutí listů.  

Chráníme před padlím 

Floxy bohužel velice trpí na padlí. Jedná se o chorobu, po které listy žloutnou, a nakonec také plesniví. Každý pěstitel by tak měl proti tomuto nebezpečnému onemocnění rostlin bojovat zavčasu. Skvělou ochranou proti padlí je vyhnutí se stínu, přemokření nebo příliš dlouho vlhké půdě.  

Pěstujeme ideálně ze semen 

Závěrem se nabízí otázka, z čeho vlastně floxy vypěstovat. Ideální je, když si zajdete do zahradnictví pro semínka. Ta vyséváme zpravidla v březnu nebo případně v dubnu. Ve chvíli, kdy rostlina vzejde, přepichujeme ji. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.