Jen růžová to může být. Máte ji ve svém šatníku?

Jen růžová to může být. Máte ji ve svém šatníku?
Jen růžová to může být. Máte ji ve svém šatníku?

Ačkoliv byla růžová ještě na počátku minulého století barvou síly a přisuzovala se rváčům a sebevědomým mužům, dnes ji vnímáme spíš jako dívčí až zženštilou barvu. A protože jsou výrazné barvy hitem letošního roku, podívejte se, jak ji správně nosit. 

Buďte vidět 

Neonově růžová barva je naprosto nepřehlédnutelná, ať už ji vezmete na party, nebo do práce. S čím ji kombinovat? S další neonově růžovou! Oblékněte si stylový rolák nebo blůzku a kalhoty v této zářivé barvě, na nohy obujte bílé či jasně modré lodičky a můžete vyrazit. Nebojte se ani červených nebo fialových doplňků, které outfitu dodají hloubku. 

Chcete být vidět, ale neonová záře je na vás příliš? Vsaďte na pastelově růžové oblečení se spoustou třpytivých flitrů. Na večírek se do něj můžete zahalit od hlavy po paty, na více formální události si k růžovému saku nebo košili oblečte světle modré džíny. 

Věčně zasněná 

A teď něco pro romantičky. Kombinace světle růžové a bílé barvy sluší všem zasněným duším. Oversize blůza zakasaná za bílé kalhoty s vysokým pasem, růžová áčková sukně s bílým tílkem a bílými teniskami nebo něžný bílý crop top s růžovým blejzrem zaručí hlavu v oblacích po celý den. 

Růžová a květiny – může snad existovat ženštější kombinace? Vzdejte hold slunečným měsícům a rozkveťte stejně jako louky a zahrady s růžovými květinovými šaty nebo volnými kalhotami a vzdušnou blůzkou. Outfit zakončete bílými šněrovacími botami, díky kterým budete vypadat jako víla z pohádky. 

Vintage styl 

Nakonec se pojďme trochu vrátit v čase. V 60. letech vévodila růžové barvě (a mužským touhám) modelka Twiggy, po jejímž vzoru letos oblečte rovně střižené růžové šaty. Pokud vám jsou bližší 40. a 50. léta, inspirujte se filmovými hvězdami, jako byla Grace Kelly nebo Elizabeth Taylor. Nestárnoucí klasikou je růžová pouzdrová sukně a vypasovaná blůza přepásaná páskem. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.