Když bílá vládne stěnám domu. Jak bílou kombinovat?

Když bílá vládne
Když bílá vládne

Malování patří k zařizování domácnosti. Když se nastěhujete do svého nového příbytku, možná nevíte, pro jakou konkrétní barvu se rozhodnete. Ať už prvně vymalujete své zdi na bílo, na černo nebo třeba na zeleno, moc na tom nesejde. Přece jen malování zdí v domácnosti je proces, který se opakuje během roku několikrát. Zejména pokud ve vaší domácnosti máte děti, znamená to, že budete muset malovat i jednou za půl roku. Děti totiž svýma špinavýma rukama všechno chytají a zdi to často odnesou jako první.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoli barvu, určitě jednoho dne dospějete do situace, kdy vaše zdi budou vymalovány jen a pouze na bílo. Bílá barva je totiž velmi moderní, dům dokáže opticky zvětšit, pokud se navíc vyplní bílým nábytkem, i z jednopokojového bytu se rázem stane byt velký.

Pokud se rozhodnete zdi svého domu vymalovat na bílo, možná se budete ptát, jak bílé zdi kombinovat, jak pokračovat dál při zařizování. Máme pro vás pár tipů, jak snadno bílou zkombinujete do moderních stylů.

  • Skandinávský styl

Jestli milujete jednoduchost, doporučujeme bílou kombinovat s bílou. Bílé doplňky a nábytek – to je typické pro skandinávský styl, který je známý svou jemností, něžností a jednoduchostí. Žádné extra barevné kombinace nejsou v tomto stylu povoleny, zaměřte se opravdu jen na bílé kombinace, které si určitě zamilujete.

  • Rustikální styl

Když jsou zdi bílé, je možné interiér zařídit ještě do rustikálního stylu. Rustikální styl je styl, v němž hraje hlavní roli dřevo. Dřevěné doplňky a dřevěný nábytek, květinové vzory na povlečení. To přesně vystihuje tento oblíbený styl.

  • Minimalistický styl

I do minimalistického stylu se hodí bílé zdi, v případě minimalistického stylu zařizujete svou domácnost do černobílé kombinace, je zde možný nádech červené nebo jiné výrazné barvy.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.