Lacláčová móda stále žije. Letos frčí zejména sukně

Lacláčová móda
Lacláčová móda

Vzpomínáte si na loňské léto a na módní hity, které tenkrát frčely? Mezi nimi najdeme například krátké, upnuté šaty na ramínka nebo například takzvané crop topy, které slečnám sahaly sotva nad pupík. V tomto případě je velké štěstí, že se každý rok letní trendy mění a že letos se nemusíme dívat na holá břicha, která ne vždy jsou štíhlá, či na mini šaty, které odhalují více, než si nositelky přejí. Ostatně jeden loňský trend frčí i letos. Tipli byste si, o jaký trend se jedná?

Možná jste si tipli správně. Jsou to lacláče, které se dnes řadí k nadčasovým kouskům, které budou fret snad do konce světa. Loňský rok byl pro ně obrovským comebackem, kdy se po dlouhých desítkách let opět vrátily na pulty obchodů a sklidily skutečně nevídaný úspěch. V současné době si je můžete pořídit v mnoha zajímavých střizích a variantách, záleží jenom na vás, kterému dáte přednost.

Minulý rok patřil zejména klasickým dlouhým lacláčovým kalhotám. Kombinovaly se zejména s krátkými, úpletovými topy, které šly vidět minimálně. Letošní rok však dejte přednost kratším podobám, a to konkrétně sukním, které jsou pro léto jako stvořené.

Jsou libo lacláčové sukně?

S lacláčovými sukněmi jsme se poprvé mohli setkat paradoxně v zimě, kdy se na pulty obchodů dostaly ve své manšestrákové podobě. Zimní sukně tedy byly poměrně teplé, nyní se však radujte z klasických džínových lacláčových sukní. Pokud si budete moct vybrat mezi klasickou modrou džínovinou a krásnou bílou džínovinou, dejte raději přednost bílé džínovině, protože právě ta letos frčí.

Šortky jsou také stále v kurzu

Kromě klasických džínů a sukní si můžete pořídit i šortky v džínové, lacláčové podobě. Lacláčové šortky se objevily ještě před lacláčovými sukněmi a je nutné říct, že jsou skutečně fantastické a stále in. Opět se kombinují především s úpletovými topy, které letos také budou žhavým letním trendem.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.