Legíny jsou letos v módě. Zájem o ně vzrostl i díky pandemii

Legíny jsou letos v módě. Zájem o ně vzrostl i díky pandemii
Legíny jsou letos v módě. Zájem o ně vzrostl i díky pandemii

Sledujete módní trendy? Pak víte, že ty letošní jsou silně ovlivněny aktuálně panující pandemií. Jelikož lidé zpohodlněli, už jim nestojí za to obléknout si džíny, když jdou ven. Stačí jim tepláky nebo případně legíny. A právě legíny (společně se teplákovkami) lze letos označit za módní trend číslo jedna. Dalo by se říct, že se právě pohodlné legíny staly novými džíny, které lze zároveň označit za jeden velký comeback 

Pokud si totiž dobře vzpomínáte na devadesátá léta minulého století, jistě víte, jak byly legíny populární. Nosily se na diskotéky, kombinovaly se se sukněmi nebo také se oblékaly pod šaty. Poté se po nich slehla zem. A nyní opět jako by vstaly z mrtvých. A děkovat za to mohou právě pandemii, protože právě ta v módě upřednostnila veškeré pohodlné kousky.  

Komfort je nyní in 

Dalo by se říct, že komfort se stal jakýmsi hlavním heslem letošního roku. Co není pohodlné, to zkrátka není in. Lidé o sebe začaly méně pečovat, přece jenom prakticky nevychází z domu. A začaly nosit jenom pohodlné oblečení, které nechtějí nahrazovat ani v případě, že z domu přece jenom vyjít musí.  

Nejen legíny, ale také i jiné domácí oblečení je tak na vzestupu. Během karantény vzrostl zájem nejen o zmiňovaný devadesátkový kousek, ale kromě jiného vzrostl zájem i o teplákové soupravy nebo o pyžama, po kterých se v internetových obchodech jenom zaprášilo.  

Domácí móda se směle ukazuje i venku 

Zatímco v minulosti se domácí oblečení nesmělo ukázat venku, nyní se na tento zvyk doslova zapomnělo. Legíny se nenosí jenom doma, ale začínají se nosit prakticky všude. Jenom se zkombinují s trochu hezčím topem a může se vyrazit do ulic velkoměsta či maloměsta.  

Oblečení na doma, do něhož legíny ostatně spadají, je mezi námi asi od osmnáctého století. Tehdy se však ven nosit nesmělo. To dokonce platilo ještě donedávna i u nás, než však přišel nový typ koronaviru a naprosto změnil aktuální návyky.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.