Oživte svou domácnost netradičními pokojovkami

Oživte svou domácnost netradičními pokojovkami
Oživte svou domácnost netradičními pokojovkami

Už jste přemýšleli nad tím, jak svou domácnost zútulníte? Neměli byste na nic čekat – pořiďte si pokojové rostliny, které umí zútulnit domácnost nejvíce. Jen pokojové rostliny dodají domácnosti útulnou atmosféru a příjemný ráz, proto neváhejte a zamiřte do nejbližšího zahrádkářství. Ovšem nesahejte po těch nejvíce známých pokojových rostlinách, spíše sáhněte po těch, které nenajdete jen tak někde.  

Většina lidí se originálním pokojovým rostlinám vyhýbá, protože se domnívá, že jsou těžké na pěstování. Ale to, že pokojová rostlina nevypadá zrovna jednoduše, neznamená, že je náročná. Zkuste pěstovat některou z níže uvedených originálních rostlin a přineste do své domácnossti trochu netradičnosti.  

Hypoestes 

Jednou takovou rostlinou je rostlina jménem hypoestes. Jedná se o krásku mezi pokojovými rostlinami, která vyniká hlavně svými barevnými listy. Pochází z Madagaskaru, ale vyhovují jí i naše klimatické podmínky.  

Pokud chcete, aby se pyšnila opravdu krásně zbarvenými listy, měli byste ji umístit na rozptýlené světlo. Teplota by se měla pohybovat okolo dvaceti stupňů Celsia. Na co nezapomínejte, tak na zastřihávání květů. Vydrží vám tak déle.  

Maranta 

Další originální a nevšední pokojovou rostlinou na seznamu je maranta. Tu můžete znát také pod názvem modlivka. Svou přezdívku dostala hlavně kvůli jejím listům, které se k večeru zvednou a vypadají, jako kdyby se šla modlit.  

Její kořeny sahají až do pralesů nacházejících se v Brazílii. Opět to však neznamená, že by jí naše klimatické podmínky nevyhovovaly – právě naopak. Vyhovuje jí teplota okolo dvaadvaceti stupňů Celsia a co jí vadí, tak stání ve vodě. 

Tilandsie 

Náš seznam zakončíme rostlinou zvanou tilandsie. Jedná se o rostlinu pocházející z pralesů Jižní Ameriky, která vyžaduje ke svému spokojenému životu hlavně vyšší vzdušnou vlhkost. Aby vám v domě dělala opravdu parádu, je dobré si jí pořídit vícero. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.