Tipy na dětské stavebnice. Vyberte svým dětem ideální hračku

Tipy na dětské stavebnice. Vyberte svým dětem ideální hračku
Tipy na dětské stavebnice. Vyberte svým dětem ideální hračku

Hledáte pro dítě hračku, které bude zároveň přínosem? Mezi favority patří dětské stavebnice, které rozvíjí nejen motoriku dítěte, ale také podporují jeho kreativitu, dále tvořivost, a nakonec i fantazii. Mezi nesporné výhody oblíbené hračky patří i to, že si s ní pohrají i dospělí, kteří tak na malý okamžik zavítají zpátky do bezstarostného dětství. 

Pokud patříte mezi nerozhodné rodiče, vybírejte stavebnice především podle věku. Zatímco pro menší volte takové, které budou barevné a plné velkých kostek, větší děti ocení paradoxně stavebnici s menšími kostičkami. Ostatně to, jaké stavebnice se hodí pro jakou věkovou generaci dítěte popisujeme níže.

Stavebnice pro nejmenší

Stavebnice samozřejmě můžete koupit už těm nejmenším čili dětem do tří let věku. V tomto případě volíte hlavně dřevěné stavebnice nebo plastové stavebnice, které mají velké kostky. Důležitá je i barevnost – barvy by však neměly být příliš křiklavé.

Stavebnice pro děti školkového věku

Pokud se vaše dítě nachází už ve věku, kdy chodí do školky (čili v rozmezí od tří do pěti let), vhodnější jsou kostky menší velikosti, ze kterých se už leccos může složit. Opět se sice vyplatí sázet na barvy, aby se zaujala pozornost dítěte, ale už můžete volit takové, které lze podle návodu složit do konkrétního tvaru. 

Stavebnice pro děti předškolního věku

To samé platí i u dětí předškolního věku. V tomto případě volte už kreativnější stavebnice – třeba i ty netradiční. Za vyzkoušení stojí magnetická stavebnice, kterou děti předškolního věku už snáze pochopí než jejich mladší sourozenci, pro které jsou vhodné dřevěné nebo plastové stavebnice. 

Pro větší děti

Pokud už vaše děti chodí do školy, znamená to, že můžete sáhnout po ještě propracovanějších stavebnicích, se kterými se vyřádí i rodiče. Kromě klasického Lega stojí za zvážení elektronické stavebnice nebo jiné technické stavebnice, jež mohou vnést děti do světa fyziky nebo chemie.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.