Letos bude v kurzu i minimalismus

minimalismus
minimalismus

Strohý minimalismus nemusí být vůbec nudný. Něco jako monochromatické modely se vám budou jistě líbit. V minimalistickém způsobu oblékání, který je teď právě cool, se budete cítit jako ryba ve vodě. Je elegantní, nadčasový a smyslný. Zajímavostí této sezóny je, že se skvěle minimalismus doplňuje zejména s barevnou kůží a kožešinami. V tomto stylu narazíte i na punkovou vlnu, která trochu vypadá jako mix luxusní módy s obyčejnou konfekcí. V tomto stylu najdou své místo i večerní outfity. Večírkové topy a košile tak trošku s perleťovými a metalickými odlesky.

Elegance a minimalismus

V minimalismu často není moc velký rozdíl mezi dámskou a pánskou módou. Jen u těch dámských modelů jsou nejčastěji vidět blokové podpatky. Minimalismus je plný, bílé, šedé, černé, béžové, ale i starorůžové, tlumená modrá anebo zelená. Působí elegantně, ladně a naprosto přirozeně. Stále zabírají kontrasty jako uniformita a touha po pozornosti. Schovávání se za tmavé kabáty na jaře vyměňte za vzdušné modely. Minimalismus je nejen módní, ale hlavně životní směr. Vyznačuje se faktem, že vám ke štěstí stačí jen naprosté minimum všech věcí. V módě se tedy drží základních barev a rovných linií, vynechává veškerá zdobení a omezuje doplňky.

Minimalismus jako životní styl

Stále víc lidí touží po změně a nikomu nevyhovuje kolotoč stresu a starostí, složitých současných mezilidských vztahů, všech nenaplněných snů, stresů v práci a velkého množství tíživých myšlenek, které nám velmi často vůbec nedávají spát. Většina z nás už hledá cestu ven a touží po snadné jednoduchosti a klidu. Ten nám minimalismus přináší plnými doušky. Je jednoduchý a snadný. Dnešní uspěchaná doba na nás neustále klade obrovské nároky a to se hned tak nezmění. Musíme se od základů změnit my sami. Minimalismus je prostý a hází nám záchranné lano. Je čistý, bez nutnosti skladovat miliony věcí a umí udržet soulad, řád a pořádek. V základu jsou všechny pozitivní životní i módní styly založeny na skutečnosti, že máte měnit sami sebe k lepšímu.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání