Nakupujete oblečení přes internet? Řekneme vám, jak na to.

Nakupujete oblečení přes internet
Nakupujete oblečení přes internet

Na internetu nakupuje čím dál častěji více lidí. Nákup oblečení je někdy záludný, ale dá se to hravě zvládnout. Přinášíme naše tipy, jak na to. Nákupy na internetu vám ušetří velkou spoustu času. Vyvarujte se hned na začátku zbytečnému vracení nevhodně koupeného zboží. Jde tomu lehce předejít. Nejprve si zkontrolujte tabulku velikostí. Každý obchod a značka má totiž trochu rozdílné číslování a centimetrové rozdíly. Zkontrolujte si tedy tabulku velikostí a měřte se. Základní míry jsou prsa, pas a boky. Měřte ještě předtím, než se rozhodnete si něco pěkného na sebe koupit. Ušetří vám to pak velkou spoustu času s následnou výměnou oblečení a vracení zboží. Jakmile vám oblečení padne a dokonale vám sedí, nezapomeňte si do notýsku, počítače či mobilu napsat poznámku o velikosti. Příště ušetříte čas a nemusíte vše provádět znovu.

Čtěte podmínky na vrácení zboží i recenze

Čtěte zákaznické recenze a čtěte i podmínky vrácení zboží. Pokud často odkládáte návštěvu pošty a vrácení zboží, můžete snadno lhůtu prošvihnout. Není nic horšího, když si myslíte, že na vrácení zakoupeného zboží máte třeba celý měsíc a následně zjistíte, že je maximum 10 dní. Nechte si vždy ty kousky, které si do budoucna chcete koupit v košíku. Někdy to lze tak udělat a nechat odložené skutečně dlouhou dobu. S nákupem pak počkejte alespoň dva dny a pak se vraťte a zhodnoťte, zda je to opravdu to pravé, co potřebujete. Předejdete tak nechtěným a ukvapeným nákupům a ležícím šatům ve skříni. U online nákupů přemýšlejte dvojnásob.

Zaregistrujte se a buďte v obraze

Pokud už máte svůj obchod vyzkoušený, nezapomeňte se u dané značky registrovat, nebo si alespoň zadejte svůj e-mail pro odebírání novinek z newsletteru. Často se vám může poštěstit, že vám takto na váš účet přistane nějaká sleva nebo stovka jako bonus na další nákup. Pokud už máte své oblíbence a kolujete mezi pár vytypovanými obchody, věnujte také do budoucna chvilku času na sepsání všech velikostí, které v každém z nich nakupujete. Oddělte si zvlášť kalhoty, sukně, topy, šaty, bundy, kabáty i boty, protože se s největší pravděpodobností bude u každého kousku oblečení velikost trochu lišit. Pokud budete mít poznámky pěkně v poznámkovém bloku v počítači nebo v mobilu, budete je mít stále po ruce.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání