Velikonoce touží po domácích dekoracích

velikonoce
velikonoce

Duben krásně začíná, ovšem s tímto měsícem se pojí nejen konečně plnohodnotně začínající jaro, díky kterému se nám chce vstávat z postelí, protože venku svítí sluníčko a hřejí nás paprsky do zad. Jelikož je vážně teplo, můžeme jen tak vycházet na ulici v tričku a nemusíme se potit v bundách, které nám současně mohou ochránit pouze před ranními chladnějšími chvilkami. Duben je však také o svátku zvaném Velikonoce, který nemají v lásce hlavně ženy. Vždyť kdo by měl rád výprask, který jim přijde z ničeho nic. Pánové se však v tomto svátku zcela vyžívají, a tak jsou právě oni ti, kteří se na něj doslova těší. Není se čemu divit, vždyť oni si užijí jen vyšlehání, popití nějakého alkoholu a dobrot, které jim ženy přichystaly.

S velikonočními svátky se však pojí velký jarní úklid a také dekorace domácnosti. Každá žena si dává záležet na tom, aby jejich dům byl pro ostatní opravdu příjemným domovem s útulnou atmosférou. Proto se snaží o nejrůznější dekorace, o květiny do domácnosti, protože právě ty jsou tou nejlepší dekorací. Ovšem v dubnu si také musí pohrát s tou velikonoční dekorací, se kterou rozzáří okenní parapety a každý prázdný roh místností v domě. Jaké jsou ty nejlepší a nejklasičtější dekorace?

1. Ošatka s kraslicemi musí být na každém stole

V každé domácnosti na stole by měla být ošatka s kraslicemi. To je to základní, co byste měli mít jako dekoraci těchto svátků. Nemusíte tyto kraslice dělat každý rok, stačí si je buď postupně nasbírat, nebo si je jen jeden rok koupit či si je dělat postupně. Záleží na kreativitě, času a hlavně náladě. Takovou ošatku by však měla mít přes Velikonoce každá domácnost.

2. Před dveřmi větve s kraslicemi

Jestliže chcete mít přece ještě jinak ozvláštněnou dekoraci na tyto svátky, klasický věnec na vstupních dveřích moc tu jedinečnost moc nesplňuje. A tak to zkuste letos jinak – zkuste si naaranžovat do nějaké mísy nebo truhlíku větvě třeba z okrasné vrby nebo si jen naaranžujte oblíbenou vyšší rostlinku, již máte v domě. Pověste na ni několik kraslic, připojte si mašličky, vložte do truhlíku zajíčka či slepičku. Záleží ostatně jen na vás, jak bude taková dekorace, kterou umístíte před dům ke vstupním dveřím vypadat.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 109 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání