Nebezpečný outfit tvořen lodičkami. Kolik centimetrů už ubližuje?

Nebezpečný outfit tvořen lodičkami. Kolik centimetrů už ubližuje?
Nebezpečný outfit tvořen lodičkami. Kolik centimetrů už ubližuje?

Ženy milují lodičky, o tom není sporu. Mezi celebritami je s oblibou nosí hlavní módní ikona Victoria Beckham, která se proslavila hlavně sňatkem s nejvíce sexy fotbalistou světa. Lodičky jsou známou obuví mezi ženami. Nejsou příliš pohodlné, ale dokážou dokonale prodloužit ženskou nohu a dokážou tak opticky zvýšit postavu ženy. Navíc se dokonale hodí k elegantním outfitům, hlavně k šatům dlouhým až po kotníky.  

I když jsou pro mnohé ženy lodičky opravdu lákavé, lékaři a mnozí odborníci doporučují, abychom je nenosili tak často. Prý nám mohou škodit. To je ostatně fakt – vezměme si zmiňovanou módní ikonu. Ta na lodičky doplatila. Při nošení lodiček si naprosto zdevastovala nohy, ovšem jak sama říká – pro krásu se musí trpět.  

Zeptali jsme se proto odborníků na to, jak vysoké lodičky by měly být, aby nám neubližovaly. A zároveň jsme se také zeptali, kolik centimetrů nám už ubližuje.  

Ženy nosí lodičky pravidelně 

Podle nedávných statistik a průzkumů nosí lodičky pravidelně až čtyřicet procent žen v produktivním věku. Obuv na vysokém podpatku zkrátka dodává ženám sebevědomí, o tom není sporu. Navíc lodičky podporují ženskou přitažlivost, to je taky všeobecně známý fakt.  

Jak jsme však zmínili, dlouhodobé nošení podpatků není zrovna prospěšné. Vysoké podpatky působí negativně a nepříznivě na pohybový aparát. Zvyšují riziko poranění hlezna nebo zvyšují pravděpodobnost rozvoje vbočeného palce.  

Jak vysoké podpatky se mohou a nemohou nosit? 

Podle vědců a odborníků jsou bezpečné obuvi s podpatkem ve výši tří až čtyř centimetrů. Vyšší podpatky jsou už podle mnoha odborníků nebezpečím, které může způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Zároveň se však zmiňuje to, že vysokých podpatků se ženy nemusí vzdávat. Jen je mají nosit jenom při výjimečných příležitostech. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.