Nedovolte, aby vás dovolená zruinovala. Víme, jak i na dovolené něco ušetřit

Nedovolte, aby vás dovolená zruinovala. Víme, jak i na dovolené něco ušetřit
Nedovolte, aby vás dovolená zruinovala. Víme, jak i na dovolené něco ušetřit

Dovolené jsou sice od toho, aby si člověk pořádně užil a aby si dopřál všechno, co se mu zalíbí. Jenže to neznamená, že nás dovolené musí zruinovat. Pokud nechcete, aby vás dovolené po finanční stránce zruinovali, je třeba krapet bezbolestně šetřit i na dovolené. Samozřejmě si dopřejte všechno, po čem toužíte, ale existuje několik tipů, díky kterým můžete ušetřit na dovolené i několik tisíc korun. Myslete proto i na svou peněženku během dovolené, snažte se na pár věcech ušetřit a uvidíte, že vám na tom účtu po dovolené ještě něco zbyde.  

Ušetřete na dopravě 

Nemusíte k přejíždění využívat taxi služby. Taxi služby jsou zkrátka všude na světě naprosto stejně drahé. Proto raději využijte sdílených kol nebo sdílených automobilů, pokud vám vadí cestovat městskou hromadnou dopravou. V případě, že vám nevadí cestovat městskou hromadnou dopravou, můžete si zařídit kartičky na dopravu, které jsou výhodnější než neustálé kupování lístků a jízdenek. Nebo se taky nabízí možnost, že můžete chodit pěšky. Třeba pokud se budete nacházet v Londýně, hlavní památky se jsou blízko sebe, tudíž chodit pěšky se v tomto případě vyplatí.  

Nakupujte tam, kde nakupují místní 

Nechoďte do turistických center, která jsou udělána jen pro turisty. Raději se inspirujte místními. Nekupujte si obědy v centrech měst, ale raději nakupujte jako místní v okolních čtvrtích, kde najdete levnější jídlo ve větších porcích a v daleko větší kvalitě. Doporučujeme nakupovat také suvenýry či cokoli mimo centrum města. Vždyť si to vezměte takto – i u nás je to v Praze v centru šíleně předražené, jinde však velmi výhodné.  

Nebojte se smlouvat 

Co vám může zachránit mnoho stovek i tisíc korun, tak rozhodně smlouvání. Domluvte si sami lepší cenu, nenechte se odbýt. To platí nejen u nakupování suvenýrů od tamějších prodejců, ale nebojte se smlouvat i o ubytování. Jen tedy nikdy nezapomínejte na úctu a na respekt, to je u smlouvání důležité.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.