Otázky, které hrají při výběru regálu roli

Otázky, které hrají při výběru regálu roli
Otázky, které hrají při výběru regálu roli

Regály nachází své místo v nejednom příbytku. Své místo mají jak ve spíži, tak v garáži nebo v obchodě, kde se na ně naskládá množství nabízeného zboží. Ať už sháníte tohoto kovového společníka do jakékoli místnosti vašeho domu či k jakékoli jiné činnosti, je důležité si vybrat takový, který bude nejen stabilní, ale také pevný, bude se pyšnit vysokou nosností a předně i dlouhou životností. 

Abyste nesáhli po takovém, který vám nevyhovuje, položte si několik otázek. Odpovědi na ně vás navedou na tu správnou cestu. 

Sestavíte regál sami?

Při koupi regálu by vás mělo zajímat, jestli si ho dokážete sestavit sami či nikoliv. Nechcete přece utrácet za pomoc odborníka, který by si naúčtoval často víc, než kolik byste tipovali. Naštěstí většinu kovových regálů skutečně lze složit snadno svépomocí, aniž byste potřebovali speciální náčiní. Vystačíte si s obyčejným nářadím a návodem k sestavení (případně s video návodem, kterých je ostatně už plný internet).

Jaká je vaše cenová hranice?

Co je taktéž stejně klíčové při koupi regálu je cenová hranice. Cena zkrátka hraje velkou roli. Stejně jako v jiných aspektech života či při výběru jiných věcí ani v tomto případě neplatí, že to nejlevnější je nejlepší. Proto nehledejte kvalitu mezi tím nejlevnějším. Jděte spíše po té nejvýhodnější ceně, co se ceny a výkonu týče. 

Informujte se o všech základních vlastnostech, které by takový regál měl mít a zhodnoťte, jestli vám po této stránce vyhovuje, poté nahlédněte na cenu. 

Kolik toho regál unese?

Nosnost – ta hraje také hlavní roli ve filmu nazvaném “Jak si vybrat regál”. Zejména, pokud chcete do polic usadit hromadu zavařovacích sklenic, měli byste hledat regály s vysokou nosností. Na trhu najdete takové, které se pyšní nosností odpovídající až 3600 kilogramům. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.