Přemýšlíte nad road tripem? Poradíme, jaké země jsou pro to nejlepší

Road trip
Road trip

Přemýšleli jste někdy nad tím, že místo klasické dovolené, která spočívá v letu letadlem a následném ležení na pláži, byste se vydali na nějaký skvělý road trip? Road tripy jsou v současné době oblíbené zejména u mladé generace, která nemá ráda zůstávat na jednom místě, ale raději se vydává vstříc poznávání a jednomu velkému dobrodružství. To však neznamená, že by road tripy byly jenom pro teenagery, jsou i pro starší generaci, která chce vidět svět a to, co přináší.

Jelikož se jezdí na road tripu jenom autem (zkrátka se nasedne do vozu a jede se přímo za nosem), ne všechny destinace jsou pro takový typ cestování stvořené. Navíc ne v každé zemi je dostatek krásných, zajímavých míst.

Abyste nemuseli pátrat na internetu, jaké destinace jsou pro road trip jako stvořené, doporučíme vám několik favoritů, které vám jistě přijdou fantastické.

Slovensko

Nemusíte jezdit daleko, abyste viděli krásná místa. Mezi nejatraktivnější země, které jsou jako stvořené pro road trip, patří i sousední Slovensko, které nabízí hned několik míst, která můžete na své cestě objet. Nejatraktivnějším místem jsou jednoznačně Bojnice, které můžete navštívit jako první. Poté se vydejte směrem k Liptovskému Mikuláši do Nízkých Tater. Kromě zdejších nejvyšších vrcholů, na něž můžete vystoupat, stojí za návštěvu i Tatrapolis, dále také Tatralandia (což je největší aquapark na Slovensku) a dále také stojí za návštěvu i Zoo kontakt, kde můžete být exotickým druhům zvířat tak blízko, že jste o tom ani nesnili.

Itálie

Oblíbenou zemí, kam se lidé na road trip vydávají, je Itálie. V současné době se objíždí místa, jako jsou Benátky, Verona, dále také Pisa, Řím nebo případně nádherná Florencie. Všechna tato místa a mnohá další lze během jednoho road tripu vidět, navštívit a poznat zdejší krásná zákoutí, která místa skrývají.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.