Proč se poradit s finančním poradcem

finančním poradcem
finančním poradcem

Poradit se s finančním poradcem se vám vyplatí. Pokud máte nějaké peníze a řešíte, kam je uložit, informujte se. Když vám chybí, přemýšlíte, kde ušetřit a jak vydělat. Jak správně nakládat s penězi a proč se zbrkle nerozhodovat, si pokusíme vysvětlit. Jak nakládat s vlastními penězi a proč je dobré poradit se s finančními poradci, si vysvětlíme. I když nemáte žádné peníze, dobrý finanční poradce vám dokáže na základě informací o vašich dalších plánech, tajných snech a představách, sestavit velmi efektivní a kvalitní finanční plán. Ten vás povede k jejich uskutečnění. Naváže na vaše reálné příjmy a výdaje.

Peníze se dají i uspořit, ne jen vydělat

Nějaký ten měsíc si počítejte útraty a i ty malé. Kávu a pití cestou do práce, časopis, všechny drobnosti zakoupené jen tak z rozmaru či pro radost. Zapisujte útraty v restauracích, fast foodech a hospodách. Překvapí vás, jak je tato suma vysoká. Za rok je to pěkná částka. Nevíce zákeřné jsou právě nenápadné výdaje, které vám dají v celkovém součtu víkendový pobyt nebo dovolenou u moře. Bohatí lidé jsou zároveň velmi spořiví. Finanční poradce musí vědět, kolik peněz vyděláváte a za co kolik utratíte, představy o budoucnosti a pracovní perspektivu. Pak nese rada své ovoce.

Kde najít dobrého poradce

Přemýšlejte, co očekáváte od svých peněz a kam chcete výnosně investovat. Počítejte i s rizikem a nedejte na zaručené rady s nízkým rizikem a vysokým výnosem, často jsou podezřelé a také nereálné. Doporučení berte od toho, komu věříte a kdo vám vysvětlí, o co vlastně jde. Vždy hlídejte obnovu pojistek a prověřujte i své finanční poradce. Pokud někdo hovoří o zařizování hypotéky jako o velmi snadné a jednoduché věci, mějte se na pozoru. Jestliže neseženete nikoho na doporučení, zvolte si někoho, kdo má svou vlastní kancelář, pracuje již u zavedené instituce, anebo alespoň nabízí jejich služby. Dobrý finanční poradce je vždy v obraze a umí vám nabídnout to správné řešení.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání