Řím očima cestovatele: Praktické rady na cestu do Říma

Řím očima cestovatele
Řím očima cestovatele

Díky čím dál většímu počtu spojů a díky změnám v leteckých řádech se dnes dostaneme do každého koutu světa. V současné době jsou oblíbené především méně exotické dovolené, které však slibují mnoho aktivit. Lidé dnes netouží ležet na plážích, nechtějí odpočívat a z dovolené odjíždět spálení až na zadečku. Chtějí něco zažít, proto se velice často vydávají do Říma, kde lze navštívit mnoho krásných míst. Pokud se do Říma vážně vydáte, přinášíme vám několik praktických rad, které na cestě do Říma rozhodně oceníte.

Řím je jedno z nejkrásnějších měst na celém světě. V současné době ho milují turisti z celého světa. I když se o Itálii říká, že není zrovna nejlevnější, je to země, která se dá procestovat krůček po krůčku. Na každém kroku nabízí něco, co si chcete zapamatovat a co chcete prožít.

Řím je stále navštěvovanější, bohužel mnozí turisté se zklamou nebo jsou zaskočeni, protože očekávali krapet něco jiného, než co Řím nabízí. Rozhodli jsme se proto vypsat pár tipů, které vás zbaví klamné iluze a které při cestě do Říma rozhodně oceníte.

Obědvá se i večeří jinak

Mnozí turisté jsou zaskočeni otevíracími dobami restaurací. Italské restaurace jsou známé tím, že když si v ní sednete, automaticky je vám naúčtován poplatek za posezení. To však není to jediné, v čem se Řím liší od České republiky. Jak jsme zmínili, mohou vás zaskočit otevírací doby. Jindy se zde totiž obědvá a v jiný čas se také večeří.

Například oběd se zde koná mezi třináctou až patnáctou hodinou. Svačiny nejsou moc oblíbené, za to zde milují aperitiv, který se obvykle podává od pěti hodin odpoledne do osmi hodin večer. Poté je čas na večeři, která se v Itálii koná mezi dvacátou až dvaadvacátou hodinou večerní.

Veřejných toalet se nedohledáte

Pokud se vám v Říme bude chtít na záchod, bohužel budete zrovna na návštěvě nějaké památky, veřejné toalety najdete skutečně jen na málo místech. Mnohdy je dokonce nenajdete vůbec. Je jich v celém Říme jenom omezený počet, stejně tak je nenajdete ani ve všech stanicích městské hromadné dopravy. Nejčastěji najdete toalety v barech nebo v restauracích.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.